Екскурсії онлайн: на Закарпатті доступні 3D-тури дерев’яними церквами

Екскурсії онлайн: на Закарпатті доступні 3D-тури дерев’яними церквами

Екскурсії онлайн: на Закарпатті доступні 3D-тури дерев’яними церквами фото Агенції регіонального розвитку Закарпаття

Храми України та Польщі можна оглянути онлайн. 3D-тури ними підготували в межах програми "Дерев’яні церкви — приховані скарби спільного туристичного регіону Карпат". Роботу над нею завершать за тиждень, 30 квітня. Про це розповів директор Агентства регіонального розвитку "Закарпаття" Михайло Данканич.

Із 2019-го року спільно з закордонними колегами вони працювали над безкоштовними віртуальними екскурсіями українськими та польськими дерев’яними храмами.

Екскурсії онлайн: на Закарпатті доступні 3D-тури церквамифото проєкту "Дерев’яні церкви — приховані скарби спільного туристичного регіону Карпат"

Церква Святого Духа (с.Гукливе)

Церква Святого Духа у Гукливому на Воловеччині. Тепер для того, щоб її відвідати, достатньо зайти на безкоштовний сайт karpaty3d.com. Це один із 20-ти об’єктів, які відзняли для українсько-польського проєкту, — розповідає менеджерка Наталія Радівілова. За її словами, півтора року вони розробляли віртуальні екскурсії дерев’яними церквами Закарпаття. В нашій області зробили фотографії 10 храмів, а також підготували 3D-тури шістьома церквами.

"Проєкт зосередив свою увагу на промоції дерев’яної архітектури Закарпаття та польського району (Любачівський район Підкарпатського воєводства), — розповіла Наталія Радівілова. — Із Закарпаття це 10 дерев’яних церков. Дві з них знаходяться у списку спадщини ЮНЕСКО. Ми хотіли показати, наскільки важливі дерев’яні церкви в рамках промоції саме туристичної. Культурну цінність їхню ніхто не ігнорує, а ось туристичну, буває, часто ігнорують".

Екскурсії онлайн: на Закарпатті доступні 3D-тури церквамифото Агенції регіонального розвитку Закарпаття

Церква св.Михайла (с.Ужок)

За словами менеджерки, вони відзняли 6 храмів Закарпаття на 360 градусів: церкви святого Михайла в Ужгороді, святого Миколая в Данилові, Вознесенську в Ясінях, церкву Успіння Пресвятої Богородиці в Новоселиці, храм святого Миколая у Середньому Водяному та церкву святого Духа у Гукливому. Показали і зовнішній вигляд, і внутрішнє оздоблення. Інші чотири вдалося сфотографувати тільки з вулиці.

"Ми зіштовхнулися з такою проблемою, що не всі церкви давали доступ, не всюди пускали фотографів для того, щоб можна було відзняти, — сказала менеджерка проєкту. — На жаль, не вдалося нам відзняти для 3D-турів церкву в селі Ужок, Колочавську. Проте для фотобанку зовнішні фото ми маємо у Кострині церкву і в Лікіцарах".

Екскурсії онлайн: на Закарпатті доступні 3D-тури церквамифото Агенції регіонального розвитку Закарпаття

Церква Покрови Пресвятої Богородиці (с.Кострино)

3D-тури дерев’яними церквами Закарпаття розробляли в межах програми транскордонного співробітництва. Працювати почали в листопаді 2019-го, — сказав директор агентства регіонального розвитку "Закарпаття" Михайло Данканич. Каже: загальний бюджет — майже 66 тисяч євро на втілення проєкту в Україні та Польщі.

"Для реалізації всіх заходів проєкту протягом півтора року у нас було близько 33 тисяч євро: заробітна плата працівника, менеджерам, проведення конкурсу для фотохудожників, оплата заходів, конференцій, семінарів, створення фотобанків, виготовлення великих фоторамок, фотовиставок, яка тривала протягом місяця в ужгородському скансені", — розповів Михайло Данканич.

За його словами, поступово 3D-тури доповнюватимуть фотоекскурсіями іншими церквами Закарпаття.

Читайте також: Фотовиставку дерев’яних церков "Wooden treasure" відкрили в Ужгороді
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше