У Полтаві люди збираються самостійно прокладати дорогу до кладовища

У Полтаві люди збираються самостійно прокладати дорогу до кладовища

У Полтаві люди збираються самостійно прокладати дорогу до кладовища Суспільне Полтава

На кладовищі у полтавському мікрорайоні Рибці немає асфальтованої дороги. Під час дощів складно дістатися до могил родичів як на автомобілі, так і пішки, каже полтавка Тамара Чіркова. А під час поховання, додає вона, не може проїхати і катафалк, тому труну доводиться нести. У міському бюджеті на асфальтування цієї дороги грошей не передбачено. Тож родичі померлих готові зробити це власним коштом.

Полтавка Ольга Луценко прийшла на могилу до свого батька. Сюди жінка навідалася, аби прибрати до поминального понеділка.

Ольга Луценко, доглядає за могилою батькаСуспільне Полтава

Ольга Луценко, доглядає за могилою батька

"На цьому кладовищі похований мій батько – ветеран Збройних Сил. Він на цьому аеродромі поклав своє здоров'я, тут і похований", - каже полтавка Ольга Луценко.

Кладовище розташоване у мікрорайоні Рибці. Поховані тут переважно військові. Серед них і чоловік Тамари Чіркової.

"Я чоловіка у грудні поховала тут. Офіцера. Відслужив 28 років. Коли я ховала, ми доїхали ось туди, і все. Тут не міг автомобіль проїхати. Несли на руках його", - говорить Тамара Чіркова.

У Полтаві люди збираються самостійно прокладати дорогу до кладовищаСуспільне Полтава

У Полтаві люди збираються самостійно прокладати дорогу до кладовища

Не міг проїхати автомобіль, бо дорога до кладовища – ґрунтова. І під час дощів або відлиги проїхати чи пройти тут складно, додає Тамара Чіркова.

"Я і діти – ми не могли пройти тут. З мішками на ногах йшли. На наступний день взагалі не змогли дійти сюди, тут була купа багнюки, сніг, відлига була. Катафалк застряг, ледве не випав з нього", - розповідає полтавка Тамара Чіркова.

"Тут глиниста земля, по траві не завжди пройдеш. Воно усе провалюється. Ми були тут 6 квітня, тут було два похорони, було мокро. Людей ховали просто у багнюці", каже полтавка Ольга Луценко.

Відповідь на звернення громадянСуспільне Полтава

Відповідь на звернення громадян

Цю ґрунтову дорогу протяжністю близько 700 метрів родичі похованих цьогоріч просили заасфальтувати. Для цього направляли звернення до Полтавської міськради. Та грошей на це у бюджеті громади не передбачено.

Відповідь на зверненняСуспільне Полтава

Відповідь на звернення

"Коли почнеться ремонт вулиць по місту, ЖКГ буде знімати асфальт. Ми будемо просити управління, щоб нам дали його сюди. Щоб ми хоча б на перший час засипали цю дорогу, щоб коли були дощі, люди могли проїхати,поховати. Будемо ще просити фінансування. Нині закладено гроші тільки на прибирання, на дороги і огорожі – грошей не закладено. Зараз будемо розбиратися і по спецкомбінату. Можливо, ми нашими грошима зможемо це зробити", розповідає директор комунального підприємства «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування» Денис Діхтярьов.

Якщо дорогу не зроблять, облаштовуватимуть її за власні гроші, каже Тамара Чіркова. Вартість робіт уже прорахували – потрібно щонайменше 150 тисяч гривень.

У Полтаві люди збираються самостійно прокладати дорогу до кладовищаСуспільне Полтава

У Полтаві люди збираються самостійно прокладати дорогу до кладовища

"Робота грейдера (землерийно-планувальна машина – ред.) коштує 850 гривень за годину. Нам потрібно 50 годин. Також потрібні тонни щебеню, машина (щебеню – ред.) коштує 300 гривень. 20 або 30 тонн одна може привезти. Вона бере 25-30 кубів. Значить це 12 -14 тисяч", каже полтавка Тамара Чіркова.

"Тут є просто цілі сім'ї поховані. Проблематично знайти їх дітей. Багато хто добровільно згоден скластися грошима на цю дорогу. Але тут проблема й інших під'єднати, щоб для кожної родини не було так дорого", розповідає полтавка Ольга Луценко.

Загалом на цьому кладовищі поховано майже пів тисячі військовослужбовців Полтави.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди