SpaceX доставить на Місяць дослідницьку міcію NASA

SpaceX доставить на Місяць дослідницьку міcію NASA

SpaceX доставить на Місяць дослідницьку міcію NASA
Twitter

Компанію Ілона Маска SpaceX обрали для доставки на Місяць посадкового модуля Griffin-1 з місяцеходом NASA.

Про це повідомляє портал Space News.

Інша приватна космічна компанія Astrobotic, яка виграла конкурс NASA на розробку спускового модуля для доставки на південний полюс Місяця місяцеходу VIPER "Volatiles Investigating Polar Exploration Rover", обрала ракету-носій компанії Ілона Маска SpaceX Falcon Heavy для запуску модуля місячної місії на орбіту та його доставки до місяця.

Представники Astrobotic назвали ракету Falcon Heavy "оптимальним варіантом" для запуску місії, який, до того ж, значно дешевший за альтернативи, які пропонують державні космічні агенції. Хоча конкретні умови угоди між Astrobotic та SpaceX не розголошувалися, "цінник" на польоти Falcon Heavy стартує з позначки у 90 мільйонів доларів за один запуск.

Космічна місія Griffin-1 з дослідження хімічного складу грунту на південному полюсі Місяця за допомогою місяцеходу стартує в 2023 році.

Що відомо

  • NASA успішно завершила випробування ракети, яка в межах місії "Артеміда" має доставити людей на Місяць.
  • Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) планує висадити першу жінку на Місяць у найближчі десять років.
  • Раніше програма з освоєння Місяця під назвою "Артеміда" складалася з трьох етапів: перша місія (Artemis 1), що передбачає непілотований випробувальний політ "Оріона" навколо Місяця і його повернення на Землю, запланована на другу половину 2020 року. Другий етап (Artemis 2) — обліт супутника Землі з екіпажем на борту — повинен відбутися у 2022 році. На третьому етапі місії (Artemis 3) NASA розраховує здійснити висадку астронавтів на Місяць у 2024 році.
  • У листопаді 2020 року NASA запропонувало всім охочим отримати паспорт астронавта.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок