Жан Беленюк уперше з 2013 року програв на чемпіонаті Європи

Жан Беленюк уперше з 2013 року програв на чемпіонаті Європи UWW

Євро-2021 - це його перший турнір з 2019 року.

Український борець Жан Беленюк не зміг вчетверте у своїй кар'єрі завоювати "золото" чемпіонату Європи з греко-римської боротьби. Жан ставав чемпіоном у 2014, 2016 та 2019 роках.

А в 2020 році не захищав свій статус чемпіона у ваговій категорії до 87 кг, тоді "золото" виграв інший українець - Семен Новіков. На Євро-2021 поїхав знову Беленюк, але програв у другій сутичці на турнірі.

Як виступив Беленюк на Євро з боротьби?

У першій сутичці Беленюк упевнено пройшов шведа Александера Патріка Йоганссона (7:1).

У чвертьфінальній сутичці на Беленюка очікував серб Зураб Датунашвілі. У минулому Датунашвілі представляв збірну Грузії, у складі якої здобув три нагороди на Євро - два "золота" (2016 та 2017 роки) та одне "срібло" (2013-й), однак робив це у легших вагових категоріях - до 75 та до 80 кг відповідно.

Українець здобув перше очко на початку сутички через пасивні дії суперника і до перерви пішов із мінімальною перевагою. Проте після перерви сербському борцеві вдалося заробити одне очко.

Набрати ще хоча б одне очко Беленюк не зміг. А Датунашвілі здобув перемогу саме завдяки тому, що набрав останнє очко у сутичці.

Для Беленюка поразка у чвертьфіналі означає втрачену можливість поборотися за золоту нагороду. Востаннє він поступався ще у 2013 році - тоді він також зазнав поразки у чвертьфіналі.