Японія посилює карантинні обмеження у регіонах через нові штами COVID-19

Японія посилює карантинні обмеження у регіонах через нові штами COVID-19

Японія посилює карантинні обмеження у регіонах через нові штами COVID-19
АР

Японський уряд планує запровадити режим надзвичайного стану в Токіо, а також у префектурах Осака, Кіото і Хіого на заході країни через поширення нових штамів COVID-19.

Як повідомляє Kyodo News, обмеження передбачатимуть закриття великих комерційних об'єктів включно з універмагами та торговельними центрами, а також закладів, де подають алкоголь. Вони діятимуть із 25 квітня по 11 травня. Очікується, що прем’єр-міністр Йосіхіде Суґа офіційно оголосить про них увечері 23 квітня.

"Ми повинні цілеспрямовано вжити рішучих заходів у той час, як багато людей перебувають в перерві під час Золотого тижняПеріод у Японії з кінця квітня до початку травня, на який припадає кілька державних свят, щоб взяти вірус під контроль", – сказав Шуга під час засідання парламенту.

Експерт з інфекційних захворювань Сігеру Омі, який очолює урядовий підкомітет з боротьби із COVID-19, попередив, що надзвичайний стан може бути продовжено, якщо ситуація не покращиться достатньою мірою.

При цьому японські експерти в галузі охорони здоров'я попередили про поширення надзвичайно заразних варіантів вірусу, особливо під час Золотого тижня, який зазвичай є одним із найбільш завантажених періодів року для подорожей. За оцінками комісії Міністерства охорони здоров'я, праці та соціального забезпечення, нові штами збудника COVID-19, в першу чергу тип вірусу, вперше виявлений у Великій Британії, спричинили близько 80 відсотків усіх випадків у префектурах Осака та Хіого, а також швидко поширюються в Токіо.

Провінції, де буде оголошено надзвичайну ситуацію, охоплюють приблизно чверть 126-мільйонного населення Японії та близько третини її економіки. Уряд запроваджує нові обмеження лише за три місяці до початку Олімпійських ігор в Токіо.

Що відомо

  • На початку року ВООЗ скликала термінове засідання через мутації збудника COVID-19.
  • Японія розпочала вакцинацію проти COVID-19 у лютому.
  • Прем'єр-міністр Японії Йосіхіде Суґа доручив створити в країні посаду для людини, яка очолить боротьбу із самотністю та ізоляцією в країні.
  • Японія відклала рішення щодо відвідування глядачами Олімпіади–2020, перенесеної через пандемію.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок