UA: КУЛЬТУРА покаже низку тематичних проєктів до роковин Чорнобильської трагедії

UA: КУЛЬТУРА покаже низку тематичних проєктів до роковин Чорнобильської трагедії

UA: КУЛЬТУРА покаже низку тематичних проєктів до роковин Чорнобильської трагедії

26 квітня в Україні відзначають День пам’яті Чорнобильської трагедії. 24 та 26 квітня Суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже низку проєктів до 35-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС. Глядачі зможуть переглянути проєкти, присвячені причинам і перебігу трагедії, її наслідкам, людям, чия доля була з нею пов’язана.

24 квітня

Телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже такі передачі:

О 20:05 — документальний проєкт власного виробництва Суспільного "Пекельне відрядження". Він розповідає про операторів українського телебачення, які не побоялися поїхати до Чорнобиля й показати всьому світові масштаби трагедії. Деякі герої завжди залишаються поза кадром, адже саме вони й створюють його. Завдяки їм ми дізналися правду, а унікальні кадри назавжди увійшли в історію. Творці фільму намагалися зазирнути за лаштунки знімального процесу й зрозуміти почуття людини, яка не має вибору й мусить виконувати роботу попри загрозу власному життю.

О 22:50 — художній науково-фантастичний фільм "Загублене місто". Стрічка режисера Віталія Потруха з Андрієм Джеджулою в головній ролі розповідає про невеличку експедицію, що вирішує розшукати загублене місто в зоні відчуження, де відбуваються надзвичайні речі.

26 квітня

У День пам’яті Чорнобильської трагедії о 12:00 телеканал UA: КУЛЬТУРА хвилиною мовчання вшанує пам’ять загиблих ліквідаторів та жертв Чорнобильської трагедії.

О 12:01, одразу після хвилини мовчання, на UA: КУЛЬТУРА — документальний проєкт власного виробництва Суспільного мовлення "Пекельне відрядження".

О 12:25 з повтором о 19:10 — показ документального проєкту "Розщеплені на атоми". Глядачі зможуть дізнатися про деталі Чорнобильської трагедії через історію її очевидців. На відміну від стандартних проєктів про трагедію, присвячених пошуку винних у катастрофі, основна увага в цьому фільмі приділена саме постраждалим. Тим людям, чиї життя були зруйновані після того, що сталося.

Головною героїнею фільму стане українка, яка втратила не тільки дім, а й сім'ю. Творці проєкту поспілкуються з учасниками подій і з’ясують, чи змогли вони забути те, що сталося.

О 17:00 — художній фільм "Чорнобиль. Чотири квітневі дні". Польська стрічка розповідає історію про те, як в різних частинах Європи дізнаються про ядерну катастрофу не з офіційних повідомлень з боку СРСР, а через показники вимірювальних приладів. Події розгортаються протягом чотирьох днів після катастрофи й демонструють злочинну безвідповідальність комуністичного режиму, який, не зважаючи на катастрофу, провів першотравневу демонстрацію в Києві.

Нагадаємо, що переглянути всі ці передачі можна на Суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, а також у мобільному застосунку suspilne.tv.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад