Тче однією рукою та ногою. Буковинець з ДЦП Петро Коваль. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Тче однією рукою та ногою. Буковинець з ДЦП Петро Коваль. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Тче однією рукою та ногою. Буковинець з ДЦП Петро Коваль. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
Cуспільне Буковини

В Усть-Путильській громаді Вижницького району планують створити соціальну швейну. Там мають працювати люди з інвалідністю — так хочуть допомогти їм із соціалізацією.

Зараз у громаді діє соціокультурний простір, де є верстат. Його придбали за гроші, які виграли на проєкті для громад. За ним працює Петро Коваль, у нього ДЦП. До верстата він "підлаштувався" — тче однією рукою та ногою.

Петро коваль тче накидку на крісло.
Петро Коваль тче накидку. Cуспільне Буковини

Раніше Петро навчався на ткача у Вижницькому коледжі, втім припинив цим займатись. Після семи років перерви він відновлює навички. Матеріали для ткацтва купують благодійники.

"У мене повірили, тому я буду максимально старатись. Хочу, аби люди навіть не могли здогадатись, як я змішую кольори та роблю орнаменти", — каже Петро.

У громаді на Буковині хочуть створити соціальну швейну. Там уже є перший працівник СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
Петро робить складні орнаменти. Планується, що він ткатиме основні елементи для екоторбинок. На світлині Петро Коваль. Фото: Суспільне Буковина

За словами кураторки простору Антоніни Скидан, зараз шукають гроші для облаштування швейної майстерні. У громаді уже є люди з інвалідністю, які б хотіли доєднатись до неї.

Хочуть шити екоторбинки. Планують, що у такому просторі люди зможуть соціалізуватись.

Читайте також

Збирає давні рецепти страв, щоб видати книгу. Етнограф Микола Шкрібляк. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

На початок