На модернізацію очисних споруд КП "Водоканал" поблизу Запоріжжя потрібно 10 років

На модернізацію очисних споруд КП "Водоканал" поблизу Запоріжжя потрібно 10 років

На модернізацію очисних споруд КП "Водоканал" поблизу Запоріжжя потрібно 10 років Суспільне Запоріжжя

Для першого етапу модернізації очисних споруд КП "Водоканал" потрібні 18 мільйонів євро, а реалізація всього проекту реконструкції може тривати до десяти років.

Про це Суспільному повідомив заступник міського голови Запоріжжя з питань діяльності виконавчих органів ради Валерій Еделєв в етері програми "Сьогодні. Головне".

"Перший етап близько 18 млн євро, це найперший етап. Всього три етапи й вони розраховані на найближчі десять років. Тобто протягом десяти років ця проблема повинна вирішитися. Почали б ми вже на початку минулого року, але на жаль пандемія нам завадила почати торік", — прокоментував Валерій Еделєв.

За його словами, ще за першої каденції міського голови Володимира Буряка була створена комісія щодо питання реконструкції цих очисних споруд.

"Протягом усього цього часу пробували цілий ряд технологій і французькі, і австрійські, і китайські, вони розв'язували цю проблему частково, принципово проблему не вирішував ніхто. Ми, нарешті, то у 2018 році знайшли датську фірму, яка зробила глибокий аналіз тієї ситуації, яка сьогодні складається на цій території. І запропонувала технічне розв'язання екологічної проблеми, яка склалася там."

В чому суть технології

Як пояснює Валерій Еделєв, модернізація очисних споруд полягає в тому, щоб створити спеціальні резервуари закритого типу. "Це створюються величезні резервуари, куди збираються всі ці стоки й під впливом певних технологічних процесів, вони будуть перетворюватися в сухий залишок, який буде абсолютно по запаху хімічно нейтральним, він буде вивозитися в спеціальні могильники, де будуть закопувати, тому що іншого використання просто не може бути."

Технологія сучасна, але вимагає великих грошей, великих вкладень, фінансів, людських витрат, — каже заступник міського голови. "Ще раз хочу сказати, що місто розуміє наскільки ця проблема серйозна для жителів цього селища. На жаль, на сьогодні є об'єктивні обставини, які не дозволяють її вирішити прямо зараз. Ми шукаємо можливості, щоб ці десять років скоротити хоча б п'ять - сім років зробити", — зазначив Валерій Еделєв.

Нагадаємо, мешканці Кушугумської громади, зокрема представники тамтешньої “Молодіжної ради”, 8 квітня влаштували екомітинг поблизу мулових ставків, аби вкотре привернути увагу місцевої влади до проблеми.

Мешканці громади кажуть, що неодноразово звертались по допомогу у розв'язанні проблеми смороду від мулових ставків до керівництва міського КП “Водоканал”, проте чіткої відповіді не отримали.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди