"Хочемо дихати свіжим повітрям". Жителі селищ під Запоріжжям скаржаться на сморід від відстійників

"Хочемо дихати свіжим повітрям". Жителі селищ під Запоріжжям скаржаться на сморід від відстійників

"Хочемо дихати свіжим повітрям". Жителі селищ під Запоріжжям скаржаться на сморід від відстійників

Жителі трьох прилеглих до Запоріжжя селищ скаржаться на сморід з боку мулових майданчиків, що є очисними спорудами КП "Водоканал". За їхніми словами, протягом десяти років ситуація лише погіршується. На всі звернення керівництва громади до "Водоканалу" щодо модернізації споруд чіткої відповіді не отримали.

Мешканці Кушугумської громади, зокрема представники тамтешньої “Молодіжної ради”, 8 квітня влаштували екомітинг поблизу мулових ставків, аби вкотре привернути увагу місцевої влади до проблеми. Учасниця екоакції Аліна Олексенко каже: молодь, хоче тут жити, дихати свіжим повітрям.

Корінний житель Балабиного Олександр Єресько каже, що останні десять років за теплої пори року на подвір'ї власного будинку інколи навіть неможливо перебувати через сморід з боку мулових майданчиків."Я хочу запросити керівництво Запоріжжя, хай поживуть у нас трошки у Балабиному. І подивляться як тут жити, як тут дихати. Просто мешканці Балабиного задихаються у цьому смороді", — каже Олександр.

Мешканці громади неодноразово звертались по допомогу у розв'язання питання смороду з боку мулових ставків до керівництва міського КП “Водоканал”. П'ять років тому проводили масовий мітинг біля очисних споруд відкритого типу, додає депутат Кушугумської селищної ради Едуард Касілов.

"Хочемо дихати свіжим повітрям". Жителі сіл під Запоріжжям скаржаться на сморід від очисних ставків

"Люди увесь час звертаються. Багато звернень, і вони були ще до цього скликання. Ми на кожній сесії підіймаємо це питання, голова та виконком звертаються до міськвиконкому та всіх інших. В односторонньому порядку це не вирішити, це всім разом потрібно вирішувати. А відповіді ніякої, лише одні відписки", — каже депутат.

Голова Кушугумської селищної ради Володимир Сосуновський каже, що питання модернізації мулових ставків Центральних очисних споруд №1 “Водоканалу” потребує невідкладного вирішення.

"Їх приблизно десь 60, які відкритого типу. Вони почали своє існування ще у 19 сторіччі. На сьогодні у нас 21 сторіччя, а у нас нічого не робиться. Всі фекалії, які заходять від Лівобережжя Запоріжжя саме сюди закачуються, подаються по трубах. Потім вони висихають, потім — ось стоїть трактор нагрібають в автомобіль, перевозять трохи далі", — каже Володимир Сосуновський.

"Хочемо дихати свіжим повітрям". Жителі сіл під Запоріжжям скаржаться на сморід від очисних ставківСуспільне Запоріжжя

У Запорізькому обласному лабораторному центрі добре знають проблеми мулових майданчиків, що розташовані поблизу селища Балабиного, каже начальник відділення оцінки впливу на здоров'я людини факторів середовища життєдіяльності Євген Тулушев.

"Були звернення мешканців. Ми туди виїжджали, щось “ловили”, щось ні, але ці речовини, які виділяються з цих мулових майданчиків, це якісь складні органічні сполуки, а наша лабораторія більшою мірою призначена на виявлення шкідливих промислових викидів. І ми атестовані та орієнтовані саме на них."

"Хочемо дихати свіжим повітрям". Жителі сіл під Запоріжжям скаржаться на сморід від очисних ставків

"Ось, на мій погляд, якщо лежить купа сміття, то немає сенсу робити якісь лабораторні дослідження цього сміття. Купу потрібно прибрати. І все. Теж саме із цими муловими майданчиками — їх потрібно прибирати", каже Євген Тулушев.

У письмовій відповіді на інформаційний запит журналістів Суспільного генеральний директор КП "Водоканал" Олексій Нікіфоров зазначив, що згідно з Державними санітарними правилами планування та забудови населених пунктів для мулових майданчиків передбачено влаштування санітарно-захисних зон на відстані 500 метрів від межі об’єкта. Але щорічно межа житлової забудови в Балабиному неухильно наближається в бік очисних споруд.

Згідно з даними публічної кадастрової карти України найближче житло розташоване близько 260 метрів від цих майданчиків. Щодо модернізації цих очисних споруд, у відповіді зазначено: "У 2019 році за результатами тендеру "Водоканал" обрав данську компанію КОВІ, яка запропонувала стратегічне бачення розвитку та вдосконалення роботи очисних споруд. Але через пандемію остаточне рішення щодо фінансування проєкту не прийнято."

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди