Дистанційне навчання доступне для кожного: вчитель з Хмельницького вчить новаціям через YouTube

Дистанційне навчання доступне для кожного: вчитель з Хмельницького вчить новаціям через YouTube

Дистанційне навчання доступне для кожного: вчитель з Хмельницького вчить новаціям через YouTube Фото: Суспільне Поділля

Відео вчителя інформатики з Хмельницької школи Віктора Фелонюка набрало 70 тисяч перегляді ютуб-користувачів. У ньому він розповідає та демонструє, які ресурси краще застосовувати для дистанційного навчання і дає практичні рекомендації учням і вчителям.

20-тихвилинний відеоролик із порадами і рекомендаціями – які платформи, програми і ресурси простіші в застосуванні для дистанційного навчання вчитель інформатики Хмельницької першої гімназії Віктор Фелонюк знімав між першої та другою хвилями пандемії корона вірусу.

Учитель каже, гадки не мав, що його відеопосібник набуде такої популярностіФото: Суспільне Поділля

Учитель каже, гадки не мав, що його відеопосібник набуде такої популярності

“Вдома працював, на домашньому комп’ютері, там відеоролик до 20 хвилин, але знімався він в межах 5 годин. Мети не було створити бездоганний відео ролик. Відеоряд ніс в собі лише інформацію про те, чим можна було б користуватися в цей час”, - розповідає вчитель.

Учитель каже, гадки не мав, що його відеопосібник набуде такої популярності.

“На початку переглядів було не так багато. Першочергово був призначений учням і вчителям нашої школи. Найперше де знайти інформацію, де зареєструватися, які дії потрібно виконати для того, щоб увійти в систему, які елементарні налаштування системи потрібно зробити, щоб, принаймні, потрапити на урок”, - пояснює Віктор Фелонюк.

Свій відео урок для дітей і дорослих записав, аби всім і кожному у гімназії не пояснювати кілька разів, що і як слід робити. Адже вчителі не мали досвіду проводити уроки онлайн, спілкуватися з учнями й батьками через монітор та перевіряти домашні завдання на гаджетах.

Одні люди могли передивитись лише частину і вже зрозуміти, про що йде мова і вже далі самим пояснювати, що робити. А іншим треба було пояснювати ще неодноразово.

Учитель розповідає, що сучасні школярі швидко опановують IT технології. Навіть швидше ніж вчителі.

“Не посперечаєшся, діти нас у розвитку випереджають. Є такий жарт про вчителя: я вже три рази пояснив, вже навіть я зрозумів, а ви не розумієте. Сьогодні в нас був дистанційний урок, і я запропонував розв'язок задачі, який був довший, ніж той, який запропонував під час уроку учень. Він виявився простішим, і розв'язок задачі виявився простішим і кращим”,- каже викладач.

Віктор Фелонюк створив на основі сучасних розробок платформу для вчителів і учнів гімназії. Учитель української мови і літератури Володимир Корнійчук каже, що система проста, зрозуміла, нею легко користуватися. Та додає, завдяки розробкам колеги, який викладає інформатику, гуманітаріям не доводиться ламати мізки під час дистанційного навчання.

Віктор Фелонюк створив на основі сучасних розробок платформу для вчителів і учнів гімназії.Фото: Суспільне Поділля

Віктор Фелонюк створив на основі сучасних розробок платформу для вчителів і учнів гімназії.

Директор гімназії Святослав Ратушняк розповідає, що для педагогів уроки, перевірка домашніх завдань та спілкування з учнями та батьками онлайн були дивиною. І запропонована вчителем інформатики платформа дозволила допомогла увійти в робочий ритм.

“Уявіть собі - 740 дітей, понад 60 вчителів, опанували, зробили. Деякі вчителі працювали вдома, використовуючи телефони, тому що в них не було інших гаджетів. І враховуючи, що це вчителі пенсійного віку, я взяв шкільні ноутбуки, і ми їх привезли безпосередньо до них додому, встановили програмне забезпечення, тобто, надали їм можливість працювати”, - коментує Святослав Ратушняк.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди