Проєкт Erasmus+. Про екологічний стан Чорного моря говорили в Миколаєві

Проєкт Erasmus+. Про екологічний стан Чорного моря говорили в Миколаєві

Проєкт Erasmus+. Про екологічний стан Чорного моря говорили в Миколаєві Суспільне Миколаїв

21 квітня 2021 року у Миколаєві завершать один з етапів проєкту з екологічної безпеки водних ресурсів. Учасниками проєкту стали понад сто представників багатьох установ та університетів Миколаєва й інших міст України. Про це розповіла координаторка проєкту Erasmus+ Жана Моне докторка педагогічних наук Олена Мітрясова.

У Миколаївському виші завершується етап з безпеки водних ресурсів у рамках проєкту ErasmusPlusСуспільне Миколаїв

Олена Мітрясова

"Основна мета – вивчення й популяризація кращих європейських практик із водної безпеки й охорони довкілля за умови євроінтеграції України. Водна тема є однією з найбільш актуальних. Бо з 17 цілей сталого розвитку, дві стосуються водних ресурсів: №6 – чиста вода й належні санітарні умови та №14 – збереження морських ресурсів", – розказала Олена Мітрясова.

За словами морського біолога Євгена Дикого, процес імплементації Рамкової директиви ЄС має кілька етапів:

  • перший етап – оцінити, який екологічний стан має Чорне море зараз.
  • другий етап – запровадження системи постійного екомоніторингу.

"Ми зробили інвентаризацію: за якими параметрами Чорне море можна вважати здоровим, а які параметри потребують коригування, відновлення природного стану. На підставі результатів досліджень, у 2018 році затвердили постанову Кабміну про запровадження в Україні гармонізованої з ЄС системи екомоніторингу морів", – розповів Євген Дикий.

Хоча ця Постанова діє юридично, грошей із держбюджету на проведення морського екомоніторингу дослідникам не виділили ні у 2020, ні у 2021 роках. Євген Дикий розповів, що нині в українських науковців є підстава сподіватися, що в 2022 році ситуація зміниться.

Читайте також: "Як вода зі зливових стоків впливає на екологічний стан річок у Миколаєві"

"Екомоніторинг перейде з паперу у Чорне море, бо зараз проводять успішні переговори між урядом України та урядом королівства Бельгія, про те, що в цьому році бельгійці хочуть подарувати нам хоча й не нове, але повністю обладнане для досліджень судно для налагодження екомоніторингу в Чорному морі. Це вагома підстава, щоб на 2022 рік виділили гроші з держбюджету", – сказав Євген Дикий.

Наступний крок імплементації Директиви – затвердження Морської стратегії України – це план дій із порятунку Чорного моря. Проєкт розроблено Міністерством захисту довкілля, але документ не набув сили. Бо його мають узгодити в інших міністерствах. Заплановано, що уряд України затвердить документ влітку 2021 року.

Що відомо

  • Erasmus+ – це програма Європейського Союзу, що підтримує проєкти співпраці, партнерства, заходи та мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту. Разом з понад 150 країнами світу Україна є однією з країн-партнерів Програми Erasmus+. Отже, це обміни з університетами ЄС для студентів, викладачів і працівників задля їхнього навчання, практики, викладання, підвищення кваліфікації, стажування.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди