Якість повітря у Хмельницькому: в яких мікрорайонах найбрудніше повітря

Якість повітря у Хмельницькому: в яких мікрорайонах найбрудніше повітря

Якість повітря у Хмельницькому: в яких мікрорайонах найбрудніше повітря Фото: Суспільне Поділля

Найбільш забруднені мікрорайони в Хмельницькому – Гречани та Ружична. Такі результати за кілька місяців показали станції вимірювання якості повітря, які почали встановлювати в обласному центрі в грудні 2020 року. Про це Суспільному розповіла заступниця начальника відділу управління з питань екології Хмельницької міськради Наталя Сибіга.

За її словами, зараз міська рада працює над питанням встановлення додаткових станцій. Зокрема, які увійшли до міської тергромади.

Одна із восьми станцій вимірювання якості повітря встановлена в мікрорайоні Гречани, на території спортивно-культурного центру «Плоскирів». Працівниця центру Ольга Шевцова говорить, станція в її мікрорайоні допомагає краще контролювати стан здоров’я дитини.

Одна із восьми станцій вимірювання якості повітря встановлена в мікрорайоні ГречаниФото: Суспільне Поділля

Одна із восьми станцій вимірювання якості повітря встановлена в мікрорайоні Гречани

"Як мама дитини, яка схильна до алергічних реакцій, саме на дихальну систему, я стежу за показниками цього приладу, тому що розумію, якщо після прогулянки рівень забруднення повітря був високий, його стан може погіршитись. Тому ми краще вийдемо трошки пізніше на вулицю, коли цей рівень трохи спаде”, - розповідає Ольга Шевцова.

Встановленням станцій у Хмельницькому займається місцевий енергетичний кластер. Його голова Степан Кушнір розповідає, в місті діє вісім станцій вимірювання якості повітря. Для того, щоб перевірити якість повітря у своєму мікрорайоні, потрібно зайти на сайт Еco  Сity або завантажити на смартфон мобільний додаток, натиснути на логотип станції в мікрорайоні та перевірити поточні показники. Загальну картину показує індекс якості повітря. Відповідно до кількості балів, які показує індекс, йде розподіл на категорії та наслідки для здоров’я громадян.

Відповідно до кількості балів, які показує індекс, йде розподіл на категорії та наслідки для здоров’я громадянФото: Суспільне Поділля

Відповідно до кількості балів, які показує індекс, йде розподіл на категорії та наслідки для здоров’я громадян

“Хмельницький, в порівнянні з іншими містами, особливо промисловими, це є таке екологічно чисте місто. В нас немає видобувних компаній. З того, що ми фіксуємо, в нас найбільшим джерелом забруднення є транспорт. Бачимо, що залізниця і автомобільний транспорт формують таку шкалу, яку ми бачимо із приладів”, - каже Степан Кушнір.

Додає, за час моніторингу протягом кількох місяців станції вимірювання якості повітря не показували помаранчевого кольору, тобто, вище двохсот балів.

Заступниця начальника відділу управління з питань екології Хмельницької міськради Наталя Сибіга говорить про загальну картину повітря в місті: “Проаналізувавши ці дані з початку грудня по сьогодні можемо сказати, що за даним індексом повітря в місті Хмельницькому характеризується як хороше і задовільне”.

Додає, що міська рада планує додаткові заходи для поліпшення якості повітря.

“Оновлення рухомого складу муніципального парку, модернізація систем опалення та пилогазоочисного обладнання, це і озеленення міста. Є необхідність розробки окремої програми з охорони атмосферного повітря в межах міста. Тому буде вивчатись це питання і дійсно можливо будуть встановлені нові станції”, - коментує Наталя Сибіга.

Наразі міська рада вивчає питання встановлення станцій вимірювання якості повітря в населених пунктах, що увійшли до Хмельницької територіальної громади у листопаді 2020 року.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди