Виграш Ферстаппена, аварії та повна зупинка гонки. Що відбулося на другому Гран-прі сезону Формули-1

Виграш Ферстаппена, аварії та повна зупинка гонки. Що відбулося на другому Гран-прі сезону Формули-1

Виграш Ферстаппена, аварії та повна зупинка гонки. Що відбулося на другому Гран-прі сезону Формули-1 AP Images

Чим запам'яталася гонка в Італії.

Після старту сезону в Бахрейні, пелотон Формули-1 переїхав у Європу, де на автодромі в Імолі пройшло друге Гран-прі сезону (і перше європейське). Дебютну гонку сезону виграв Льюїс Гемілтон, який і підходив у статусі лідера до цього старту.

У каліфікації Гран-прі Емілії-Романьї найкращий час теж показав британський гонщик, він отримав поулпозишн на старті гонки. Однак уже на першому колі Гемілтон втратив лідерство, яке не зміг повернути до кінця гонки.

І це - далеко не найбільша подія дургого Гран-прі сезону Формули-1. Що ще відбулося в Італії.

 • Старт гонки відбувся під час дощу - далеко не всі впоралися з умовами

Ще перед стартом гонки (на колі прогріву гуми та формування пелотону) кілька гонщиків помилялися в керуванні болідом та навіть вилітали за межі траси. На першому колі ситуація продовжилася: Ніколас Латіфі вибув з гонки після котакту з Нікітою Мазєпіним уже на старті гонки. А на четвертому колі Мік Шумахер невдало прогрівав гуму, його винесло об огородження і він втратив переднє крило.

І це був лише початок. Помилялися практично всі. Льюїс Гемілтон втрачав позиції, Серхіо Перес через кілька помилок узагалі вибув з топ-10 та не набрав очок (хоча стартував другим).

Погодні умови перетворили гонку в доволі хаотичне Гран-прі, хоча ближче до кінця гонки траса поступово починала сохнути.

 • Льюїс Гемілтон провалився, а тоді повернувся майже на вершину

Чинний чемпіон Формули-1 розпочинав гонку першим, але втратив лідерство одразу після старту через атаку Макса Ферстаппена. Певний час Гемілтон їхав другим і планував боротися за перемогу, аж на 31-му колі він помилився при обгоні кругового - і застряг у гравії.

Здавалося, це все. Але Льюїс зміг вибратися з ситуації, заїхав у піт-стоп і повернувся на трасу дев'ятим. А тоді сталася повна зупинка гонки (про це - далі), яка точно зіграла Гемілтону на користь.

Після рестарту Льюїс швидко повернувся у топ-5, а тоді зрештою піднявся на друге місце. І навіть встановив найкращий час кола (додаткове 1 очко). Практично ідеальна кінцівка для Гемілтона після провальної середини.

 • Моторошна аварія Боттаса та Расселла, через яку зупинили гонку

На одній з прямих на 33-му колі Джордж Расселл врізався у болід Валттері Боттаса, обидва гонщики моментально вилетіли з траси, а уламки від болідів розлетілися по величезній території. Відповідно, було прийнято рішення повністю зупинити Гран-прі.

Ось відео цього епізоду:

Ось момент аварії з камери на боліді Кімі Райконнена:

Расселл звинуватив в аварії Боттаса, мовляв той не пропустив гонщика на обгін. Про це Джордж сказав уже після гонки. А от безпосередньо після інциденту британець підійшов до фіна, щось йому хотів сказати: Валттері показав середній палець, Джордж - стукнув його по шолому.

 • Макс Ферстаппен виграв гонку

Ні дощ, ні повна зупинка гонки не завадили Максу пройти Гран-прі лідером з першого до останнього кола. Він захопив лідерство після атаки у першому повороті (піднявся з третього на перше місце), а тоід упевнено тримався першим усю дистанцію.

Ферстаппен щороку повільно входив у сезон, але у 2021 році це змінюється: друге та перше місце, він впритул поруч з Гемілтоном у боротьбі за лідерство.

 • Позиції на фініші Гран-прі

Ситуація в загальному заліку Формули-1 після двох Гран-прі

 1. Льюїс Гемілтон (Mercedes) - 44 очки
 2. Макс Ферстаппен (Red Bull Racing-Honda) - 43
 3. Ландо Норріс (McLaren) - 27
 4. Шарль Леклер (Ferrari) - 20
 5. Валттері Боттас (Mercedes) - 16

Що далі

 • Наступне Гран-прі відбудеться в Португалії, у неділю, 9 травня.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів