Два гектари лісу вирубали у Хмельницькому районі. Місцеві жителі вважають, що незаконно

Два гектари лісу вирубали у Хмельницькому районі. Місцеві жителі вважають, що незаконно

Два гектари лісу вирубали у Хмельницькому районі. Місцеві жителі вважають, що незаконно

Два гектари лісу вирубали поблизу села Розсоша Хмельницького району. За словами місцевого жителя Олександра Ганджуги, дерева вирізають та продовжують це робити незаконно, пояснюючи - санітарною вирубкою.

Такі породи дерев як дуб, граб і ясен хтось масово вирізає у лісах навколо Розсоші, каже місцевий житель Олександр Ганджуга.

"Це хіба санітарна вирубка? Це суцільна вирубка, знищення насаджень, знищення природи.Звертався в наше Хмельницьке лісництво, управління по лісництву в Хмельницькій області, там мені сказали, що це не наш ліс. Кажуть, ми до цього нічого не маємо".

Крім Розсошанського, вирубують Ружичнянський ліс. Загальна площа вирубки становить близько 6 гектарів, додає Олександр Ганджуга.

"Це рахуйте, що вони вирізали суцільні площі це тут ось два гектари, і там в Ружичнянському лісі два і два то чотири, це шість гектарів, це суцільна. А це ще ж вони не суцільну санітарну, то це не порахуєш, скільки".

Місцева жителька Оксана Семенюк каже: люди з протестами збиралися в лісі під час вирубки, потім збирали підписи під відповідним зверненням.

"Нам показували документи що йде санітарна вирубка лісу, та я так розумію, що повинно бути дерево вже таке непридатне для росту, але не живе дерево, вирізають ясені, дуби. Хто це на це має право вирізати, хто дав дозвіл на це? Хто його садив? Люди ще колись працювали, садили його, ще батьки, діди мої".

Для проведення санітарної вирубки потрібне обстеження і погодження спеціаліста лісопатолога. Погоджені дерева обліковуються та нумеруються, каже головний спеціаліст відділу Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Євген Клок. Додає: потрібен лісорубний квиток та оплата податку.

"В 18-му році в кінці на 19-й рік було погоджено перелік заходів з поліпшення санітарного стану, і ділянка поблизу села Розсоша, вона є в цьому переліку. Відповідно вимог, зробили відвод, номерний перелік цих дерев, дефектну відомість з зазначенням причин взяття в рубку і виписаний був квиток. Там я наскільки знаю, там і екологічна інспекція перевіряла це насадження, тобто там порушень якихось виявлено не було по цій рубці".

Під виглядом санітарної вирубки лісу часто знищують великі плантації зелених насаджень, вважає голова Хмельницької обласної організації українського товариства охорони природи Юрій Резніков. Додає: контроль над вирубкою був би кращий, якби ліси знаходилися у володінні лісових господарств.

"Там є спеціалісти, які не лише вирубають ліс, а ще й розводять ліси, висаджують плантації, засаджують і таке інше. Тобто там якийсь є внутрішній контроль. В нас є державна екологічна інспекція, є управління, які дають дозволи, є місцеві органи самоврядування, які мають цю справу контролювати, мають право припинити, це згідно ст. 15 Закону про охорону навколишнього середовища, є адміністрації місцеві, які також користуються цим правом контролю".

На території сільської ради понад 200-т гектарів лісових насаджень, каже сільський голова Розсошанської сільської ради Василь Дячок. Додає: стосовно вирубування лісу створена робоча група при райраді та райдержадміністрації.

"Відбулося вже перше засідання, по результатах сьогодні я ще не бачу переліку всіх документів, які дають право здійснювати цю діяльність. Разом з тим проведена інвентаризація земель, а саме лісових насаджень, і я думаю, що за місяць ми зможемо більш конкретно відповісти громаді і собі, що відбувається і хто це робить безпосередньо, і з чийого дозволу здійснюється діяльність".

Василь Дячок додає: якби сільська рада мала право розпоряджатися лісами за межами населеного пункту, то проблеми з незаконною вирубкою не виникло б. Каже, відповідний законопроект кілька років чекає на розгляд у Верховній Раді.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди