ЮНЕСКО підготувало звіт про вплив карантину на музейний сектор

ЮНЕСКО підготувало звіт про вплив карантину на музейний сектор

ЮНЕСКО підготувало звіт про вплив карантину на музейний сектор

ЮНЕСКО опублікувала звіт "Музеї світу перед обличчям COVID-19", заснований на попередній оцінці становища 104 тисяч музеїв і даних 87 держав-членів організації в ході онлайн-опитування, проведеного в березні минулого року. Звіт підтверджує вразливість музеїв через рік після пандемії.

Згідно із документом, під час пандемії по всьому світу було тимчасово закрито 90% музейних інституцій — 85 тисяч музеїв і галерей. У 2020 році музеї були закриті в середньому на 155 днів, а з початку 2021 року багатьом з них знову довелося закрити свої двері, що призвело в середньому до зниження відвідуваності на 70% і до зниження фінансових надходжень на 40-60% в порівнянні з 2019 роком. Втім, навіть ті 10% музеїв та галерей, які працювали під час карантину, зіткнулися з падінням відвідуваності на 70%.

Також ЮНЕСКО представила рекомендації, які, зокрема, закликають до реалізації широкомасштабної політики зацифрування інвентарних колекцій. Частина музеїв так і не знайшла ресурсів для утримання, тому почала продавати роботи з колекції. У ЮНЕСКО побоюються, що таким чином всесвітньо відомі твори мистецтва можуть перейти у приватні руки й пізніше їх знайти буде важко.

"Їхня [музеїв – ред.] функція, з точки зору соціальної інтеграції, життєво важлива для забезпечення згуртованості наших суспільств, і вони є важливими факторами в креативній індустрії та економіці туризму", – вказано в звіті.

У звіті підкреслили важливість музеїв, адже інституції несуть відповідальність за збереження спадщини для майбутніх поколінь, забезпечують доступ до культури, а також сприяють поширенню цінностей, на яких ґрунтується існування людства.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше