У 30 разів сильніше: біологи відкрили нову хімічну сполуку в марихуані

У 30 разів сильніше: біологи відкрили нову хімічну сполуку в марихуані

У 30 разів сильніше: біологи відкрили нову хімічну сполуку в марихуані https://www.sulpanaro.net/

Група італійських науковців дослідила один із лікарських сортів мархуани та відкрила сполуку, потенційна дія якої у 30 разів перевищує дельта-9-тетрагідроканабінол, що є основною психоактивною складовою канабісу.

Як вдалося раніше з'ясувати вченим, активність молекул, що зв'язуються з канабіноїдними рецепторами в організмі людини, залежить від довжини їхнього бічного алкільного ланцюга. Попередні дослідження з синтетичними аналогами фітоканабіноїдів виявили, що чим цей ланцюг довший, тим вищу активність виявляє сполука. Для того, щоб вона могла зв'язатися з відповідним рецептором в орагнізмі людини, мінімальна довжина бічного ланцюгу має становити 3 атоми вуглецю - наприклад, як у дельта-9-тетрагідроканабінолу (THC), що спричиняє основні ефекти вживання марихуани. При цьому спорідненість сполуки до рецептору зростає при збільшенні кількості атомів у ланцюгу до 8, а після 14 поступово знижується.

Донині науковці ніколи не зустрічали природних фітоканабіноїдів з кількістю атомів більшою, ніж 5, проте цього разу їм вдалося ідентифікувати 7-членну молекулу в італійському медичному сорті канабісу FM-2, наданому Військово-хімічним фармацевтичним існтитутом у Флоренції. Результати дослідження оприлюднені в журналі Nature.

Проведені дослідження виявили, що спорідненість відкритої молекули до відповідних канабіноїдних рецепторів більш, ніж у 30 разів перевищує таку у раніше відомого THC. Активність молекули вивчали in vitro, тобто "у пробірці", а ефект впливу досліджували через тетрадні поведінкові тести на мишах.

Будова молекули THC та нещодавно відкритої THCPhttps://www.dolcevitaonline.it/

Будова молекули THC та нещодавно відкритої THCP

Молекула отримала назву транс-дельта-9-тетрагідроканабіфорол, або THCP. Також вчені відкрили іншу сполуку, CBDP, яка подібна до відомого завдяки своїй протизапальній, антиоксидантній і протисудинній активності канабідіола (CBD).

Дослідники припускають, що саме наявність цих рідкісних канабіноїдів може пояснити відмінності реакції споживачів марихуни у відповідь на вживання сортів рослини з однаковою кількістю THC, оскільки раніше ніхто ретельно не досліджував вплив інших сполук, що містяться у рослині.

Вчені переконані, що відкриті сполуки можуть стати в нагоді при розробці нових методів лікування широкого спектру захворювань - розладів сну, тривоги, розсіяного склерозу, аутизму і невропатичного болю.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди