"Телебачення Торонто" продало мем у форматі NFT за 2,5 тисячі доларів. Що це таке

"Телебачення Торонто" продало мем у форматі NFT за 2,5 тисячі доларів. Що це таке

"Телебачення Торонто" продало мем у форматі NFT за 2,5 тисячі доларів. Що це таке
. Скріншот з відео

"Український інтернет-проєкт "Телебачення Торонто" продав мем "Жуй ср*ку!"у форматі невзаємозамінного токена. У перерахунку на звичайні гроші його вартість склала 2,5 тисячі доларів.

Відомий мем проєкту було продано через аукціон OpenSea.

"Команда Телебачення Торонто вирішила, що прийшов час одному з фанатів купити пряму електронну причетність до цього витвору мистецтва", — зазначено в описі до лоту.

Читайте також: Ринок цифрового мистецтва: як він працює і чи зможуть на ньому розбагатіти українські художники

Аукціон тривав понад два тижні. 15 квітня його купив користувач "green-haired-hetman".

Невзаємозамінний токен - новий тип цифрових активів, що гарантує оригінальність предмета і право власності його власника. Предметом може будь-який цифровий об'єкт: від текстів і зображень до ігрових предметів, фінансових інструментів та доменних імен.Кожен NFT неповторний та унікальний, а ідентифікаційні дані кожного токена записані у контракті.

Володіння NFT-токеном дозволяє продавати, дарувати та отримувати відсоток з перепродажів творів мистецтва. Технологія настільки зрозуміла у використанні, що кількість цифрових гаманців за 2020 рік подвоїлася, досягнувши 222 тисяч, і це не кінець, вважають експерти.

Останнім часом у такому форматі за мільйони доларів продають найрізноманітніші цифрові об'єкти. Так, канадська художниця Кріста Кім першою у світі продала цифровий будинок — він існує лише у вигляді файлу. За її роботу Mars House на аукціоні віддали 523 тисячі доларів. Своєю чергою, засновник та глава Twitter Джек Дорсі виставив на онлайн-аукціон Valuables свій перший твіт як NFT-токен.

Читайте також

Як Deep Nostalgia оживляє фото, а технологія Deep Fake впливає на мистецтво

Мистецтво, створене для Інтернету та з Інтернету: що ми знаємо про нет-арт

Не виходячи з дому. Добірка онлайн-музеїв з різних частин світу

На початок