В Україні відмовилися від чемпіонату U21. Як це вплине на структуру українського футболу

В Україні відмовилися від чемпіонату U21. Як це вплине на структуру українського футболу

В Україні відмовилися від чемпіонату U21. Як це вплине на структуру українського футболу ФК "Шахтар"

Команди можуть заявити свої молодіжні команди у Першу та Другу ліги України.

В українському футболі відбулася відчутна зміна, яка стосується молодіжного чемпіонату. Починаючи з наступного сезону, турнір за участю молодіжних команд до 21 року не буде проходити.

Зміни у молодіжному чемпіонаті відобразяться на структуру українського футболу. Починаючи з сезону-2021/22, Перша та Друга ліга зможуть поповнитися командами дублів української Прем'єр-ліги. Перші три команди чемпіонату мають можливість заявити свої дублі у Першу лігу, у той час, як решта клубів УПЛ - до Другої ліги.

Водночас, клуби української Прем'єр-ліги не зобов'язані заявляти свої команди до Першої та Другої ліг, а лише мають таку можливість. Виконавчий директор УПЛ Євген Дикий в інтерв'ю Tribuna.com повідомив, що відповідні зміни впроваджуються через відсутність необхідності в змаганнях серед команд U21.

 • Про долю молодіжного чемпіонату України

"З наступного сезону чемпіонат U21 припиняє своє існування. Клуби, які матимуть бажання, зможуть заявити свої команди у чемпіонати ПФЛПершу та Другу ліги. У нас у регламенті є норма, згідно якої призери чемпіонату УПЛ можуть претендувати на місце в Першій лізі. Решта бажаючих можуть свої команди заявити у Другу лігу.

"Також є робочий варіант про обмін між командами УПЛ та ПФЛ. Розглядається певна кількість футболістів, які можуть грати як за першу команду, так і за дубль, але з певними обмеженнями. Ось якраз ці обмеження зараз і обговорюються. Також обговорюємо кількість команд, які готові делегувати свої дублі в ПФЛ".

 • Чому від чемпіонату U21 вирішили відмовитися

"Десь останні 3 роки певна кількість клубів побажала розформувати змагання, оскільки не бачила в цьому необхідності. Вже перед попереднім сезоном було проведено засідання клубів, на якому більшість проголосувала за те, щоб не продовжувати ці змагання".

 • Чи очікує аналогічна доля чемпіонат U-19

"Поки що відбуваються перемовини у форматі робочої групи. Є напрацювання, але говорити поки зарано. Ближче до кінця квітня буде розроблений проєкт, який передадуть на затвердження і тоді вже можна буде показати спільноті, яким буде цей формат. Без сумніву, він буде видозмінений і буде певна квота футболістів старшого віку, які гратимуть у чемпіонаті U-19".

Які ще зміни відбудуться в українському футболі?

УПЛ

Розширення до 16 клубів. За підсумками сезону-2020/21 до Першої ліги вилетить найгірша команда чемпіонату, а піднімуться клуби, які займуть 1-3 місця у Першій лізі та отримують атестат для участі в турнірі.

Перша ліга

Розширення до 20 клубів та поділ на дві окремі групи по 10 команд. 11 клубів залишаться за підсумками сезону-2020/21 у Першій лізі (4-14 місця), ще одна команда вийде з УПЛ, а чотири - з Другої ліги. Ще 3 місця займуть дублюючі команди Прем'єр-ліги, а останнє місце буде розіграно у плей-оф між третіми місцями групи А та Б Другої ліги.

 • Принцип поділу на групи: географічний
 • Формат ігор у групах: 2 кола, 18 турів
 • Що далі: 5 найкращих команд із кожної групи утворюють нову лігу. Там вони грають між собою у два кола, але лише проти команд із тих груп, проти яких не грали на першому етапі. Таким чином, вони зіграють ще 10 турів. Аналогічно гратимуть і в новоутвореній групі "найгірших".
 • Хто виходить в УПЛ/вилітає: 1-3 місця "найкращої" групи виходить в УПЛ, 7-10 "найгіршої" переходить у Другу лігу.
Друга ліга
 • Принцип поділу на групи: географічний (незмінний).
 • Кількість учасників: невизначена (не більше 16 у кожній групі).
 • Як добиратимуть команди: крім учасників Другої ліги сезону-2020/21, які не вийдуть у Першу лігу, туди зможуть потрапити решта дублюючих складів клубів УПЛ, а також аматорські команди, які пройдуть атестацію.

Чотири клуби УПЛ уже висловили позицію щодо заявки дублів ПФЛ. Поки що позитивну відповідь надав лише "Рух", "Олімпік" та "Олександрія" від цього відмовилися, а "Зоря" поки що не планує цього робити.

Положення команд в УПЛ та ПФЛ

 • УПЛ: "Динамо" - лідер чемпіонату (52 очки, 21 матч), останнє місце - у "Миная" (15 очок після 20 матчів).
 • Перша ліга: 1-3 місця займають "Верес", "Чорноморець" та "Металіст 1925", останні два - "Авангард" та "Кристал".
 • Друга ліга: "Ужгород" та "Карпати-Галич" - лідери групи А, "Метал" та "Металург" - групи Б.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів