Автобуси в лізинг: місто на Рівненщині запускає перший муніципальний транспорт

Автобуси в лізинг: місто на Рівненщині запускає перший муніципальний транспорт

Автобуси в лізинг: місто на Рівненщині запускає перший муніципальний транспорт
колаж з фото Костопільської громади

У місті Костопіль на Рівненщині з 15 квітня почав курсувати перший муніципальний автобус. Про це Суспільному повідомив заступник міського голови Леонід Безбах. Транспорт випустили за маршрутом №3: мікрорайон "Хмизи" – "Костопільводоканал". Купують автобуси у лізингЛізинг — це довгострокова оренда машин і обладнання, видача обладнання напрокат. Лізинг дозволяє промисловим, торговим, транспортним та іншим підприємствам (орендаторам) отримувати в комерційних банках і лізингових компаніях (орендодавців) за певну орендну плату в довгострокове користування широкий перелік основних засобів. і в найближчі місяці їх буде шість.

У колишньому райцентрі Костопіль є п'ять маршрутів міського транспорту. З 15 квітня за маршрутом № 3 почав їздити муніципальний автобус. Попередній приватний перевізник від маршруту відмовився через збитковість.

Відео оприлюднили на сторінці міської ради. Його змонтували під пісню "Їде маршрутка як велика собача будка"

"Нова влада прийняла рішення і поставила першу задачу – закупити нових шість автобусів з площадкою для людей з інвалідністю. Є спеціальна площадка, яка дозоляє заїхати як мамі з візочком, так і людині на візку. Автобус повністю забезпечений кліматконтролем та має 27 посадкових місць й 72 повних місця", – пояснює посадовець.

Леонід Безбах додає, що до осені планують запустити ще п'ять таких автобусів марки МАЗ, які курсуватимуть містом.

"Усі автобуси куплені в лізинг, тобто укладали договір з лізинговою компанією по програмі транспортних перевезень в нашій громаді. Загальна вартість становить близько 20 мільйонів, повністю вся закупівля. Перші авансові платежі ми вже зробили, договір підписаний, документація вся повністю оформлена", – розповідає заступник.

Проїзд у муніципальному автобусі, як і в приватних перевізників, вартує п'ять гривень. Леонід Безбах каже, що місцева влада планує забезпечити усім необхідним, аби перевезення не були збитковими.

Транспорт зараз у власності КП "Костопількомунсервіс", який має ліцензію на перевезення. Відтак, комунальні автобуси знаходитимуться на цьому підприємстві, яке забезпечить їх кондукторами, водіями, механіком, прибиральницею та боксами для зберігання, – додає посадовець.

На початок