"Книжковий Арсенал" через локдаун перенесли з травня на червень

"Книжковий Арсенал" через локдаун перенесли з травня на червень

"Книжковий Арсенал" через локдаун перенесли з травня на червень

У зв’язку із тривалим зростанням кількості хворих на коронавірусну хворобу у Києві та продовженням локдауну в регіоні, організатори Міжнародного літературного фестивалю "Книжковий Арсенал" вирішили змінити дати його проведення цього року. З травня Книжковий Арсенал перенесено на 23-27 червня. Про це вони повідомили під час онлайн-зустрічі з журналістами.

"Ми розуміємо, що у нас є два варіанти – вже зараз скасувати Книжковий Арсенал цього року наживо або зробити спробу врятувати фестиваль. Ми обираємо другий пункт", – зазначила директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта. Водночас лишається ризик того, що фестиваль буде скасовано.

"Книжковий арсенал" збереже свій гібридний формат: книжковий ярмарок, події кураторських програм, нагородження переможців конкурсів "Найкращий книжковий дизайн" та "Антитвір" відбудуться наживо в Мистецькому арсеналі.

Частина цих подій складе також онлайн-програму Книжкового Арсеналу. Дистанційно відбудуться програми професійного розвитку видавничого бізнесу, зокрема і "Література на експорт", що спрямована на збільшення перекладів української літератури закордоном. Фокус-темою цьогорічного фестивалю стануть "оптимісти скептики", яку куруватиме літературознавець Ростислав Семків.

Координаторка Книжкового Арсеналу Юлія Козловець підкреслила, що команда фестивалю діятиме в межах попередньо відібраних ідей та зафіксованих домовленостей. Усім учасникам будуть розіслані індивідуальні листи з проханням перевірити усі аспекти щодо майбутніх подій.

"Книжковий Арсенал" через локдаун перенесли з травня на червень

Раніше кураторка програм із професійного розвитку "Книжкового арсеналу" Оксана Хмельовська розповіла, що цього року замість звичної кількості у 50 тисяч відвідувачів, до заходу допустять 22 тисячі людей, якщо Київ перебуватиме у "помаранчевій" зоні карантину.

Квитки на Книжковий Арсенал продаватимуться виключно онлайн. Фестиваль передбачає послотну відвідуваність – купити квиток можна буде лише на певний слот і зайти на Книжковий Арсенал тільки в час, передбачений певним слотом. Це допоможе уникнути черг і небезпечного скупчення людей.

Про старт продажу квитків, а також програму Х Книжкового Арсеналу буде оголошено додатково.

Що відомо

"Книжковий Арсенал" є міжнародною подією, яка щороку збирає понад 100 іноземних гостей, більш як 200 видавців та культурних інституцій, понад 55 тисяч відвідувачів. Фестиваль проходить щовесни з 2011. На ньому розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, мистецька сцени.

У 2020 році "Книжковий Арсенал" був скасований через пандемію коронавірусу.

У 2019 році "Книжковий Арсенал" був визнаний найкращим літературним фестивалем року на International Publishing Industry Excellence Awards.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше