"Це величезне щастя". Сеітаблаєв про роботу з режисером Романом Балаяном, якому виповнилося 80 років

"Це величезне щастя". Сеітаблаєв про роботу з режисером Романом Балаяном, якому виповнилося 80 років

"Це величезне щастя". Сеітаблаєв про роботу з режисером Романом Балаяном, якому виповнилося 80 років
Газета Я

Сьогодні, 15 квітня, виповнюється 80 років з дня народження славетного українського режисера Романа Гургеновича Балаяна, автора фільмів "Польоти уві сні та наяву" та нещодавнього "Ми є, ми поруч" – його прем’єра відбулася в серпні 2020 року на КМКФ “Молодість” в межах програми “Українські прем’єри".

В ефірі шоу "Культура. Live" на Радіо Культура ведуча Людмила Ляхевич розпитала режисера і актора Ахтема Сеітаблаєва, який зіграв в останній прем'єрі Балаяна головну чоловічу роль, про його співпрацю з Балаяном.

Як відомо з інтерв'ю, Сеітаблаєв сам вийшов на зв'язок з Балаяном, коли дізнався, що той проводить відбір акторів до свого нового фільму. Каже, що ніколи б в житті цього собі не пробачив, якщо б навіть не зробив крок в цьому напрямку. Телефонувати Роману Гургеновичу було дуже хвилююче, хоча вони й були знайомі до цього.

Через декілька днів Сеітаблаєв з Балаяном зустрілися в Будинку Кіно, але саме про фільм розмовляли менш за все. "Я не знаю, звідки Роман Гургенович знаходить для всіх і час, і настрій, і бажання, і можливість, і здоров’я, і мудрість. Вислуховувати, зустрічатися, спробувати зрозуміти, дати пораду", – згадує Сеітаблаєв.

"Це величезне щастя". Ахтем Сеітаблаєв про роботу з режисером Романом Балаяном
Ахтем Сеітаблаєв. УНІАН

Вже на знімальному майданчику Ахтем як актор відчув, що нічого з того, що є в його досвіді – акторському, режисерському, чоловічому, – не знадобиться. "Як на мене, Роман Балаян є справжнім представником школи імпресіонізму. Він настільки знає своїх персонажів і атмосферу, якою вони живуть, що на внутрішньому камертонові відчуває або фальш, або готовність сказати цей текст".

Сеітаблаєв також пригадав, що Балаян міг змінювати сценарій та діалоги під час знімального процесу. "Так. Йому потрібна тільки йому відома емоція, почуття, атмосфера на майданчику, яка виникає ось тут і зараз", – каже Ахтем. Також він зізнається, що як актор почував себе надзвичайно захищеним майстерністю, людяністю, посмішкою і терплячістю Романа Гургеновича: "Не дай Боже, щоб твоя гра була хоч якось помітна в кадрі. Все має бути натурально, в його високому художньому стилі".

"Таку роль я ще не грав. Вже не кажучи про те, що це величезне щастя – і людське, і професійне, – зустрітися з Романом Гургеновичом Балаяном на майданчику", – підкреслює Ахтем Сеітаблаєв.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант