Зростання рівня летальності COVID-19 пов’язане з новими штамами — ЦГЗ

Зростання рівня летальності COVID-19 пов’язане з новими штамами — ЦГЗ

Зростання рівня летальності COVID-19 пов’язане з новими штамами — ЦГЗ
УНІАН

Зростання рівня захворюваності, тяжкості перебігу та летальності COVID-19, яке спостерігається в Україні від початку 2021 року, пов'язане з циркулюванням нових штамів.

Про це повідомив генеральний директор Центру громадського здоров'я України Роман Родина під час пресконференції "Штами SARS-CoV-2: чим загрожують мутації вірусу?", яка відбулась 15 квітня.

"Ми почали реєструвати штами в цьому році і практично у 21 регіоні доведена циркуляція "британського" штаму. В одному регіоні Полтавської області виявлений "південноафриканський" штам", – зазначив він.

Відповідаючи на запитання про те, який штам найтяжчий, Родина зазначив: "Ми оперуємо цифрами, які є в Україні. Британський, Південно-Африканській, бразильський – вони викликають найтяжче протікання захворювання і вони здатні розповсюджуватися з більш високою швидкістю, ніж ті штами, які циркулювали в 20-му році, тобто європейські штами".

Читайте також: "COVID-19 вигаданий? Приїдьте до мене" – інтерв'ю із першим вакцинованим в Україні лікарем

За його словами, підвищення рівня захворюваності на COVID-19, кількості тяжких випадків перебігу хвороби та збільшення показників летальності, яке спостерігається від початку 2021 року, пов'язане саме з циркулюванням нових штамів.

Як зазначили в ЦГЗ, протягом 10 місяців 2020-го року на COVID-19 захворіло понад мільйон людей, у той час, як за 3,5 місяці 2021 року цей показник сягнув вже 808 тисяч, що перевищує минулорічні значення у 3 рази.

Також у 2020 році COVID-19 був діагностований у 93 тисяч людей віком понад 70 років, а у 2021-му кількість таких осіб сягнула 95,5 тисячі. За словами Романа Родини, при цьому у 2020 році рівень летальності захворювання становив 1,7%, а протягом 3,5 місяців 2021-го – 2,3%.

"Це говорить про те, що у 2021 році ми спостерігаємо тяжчий перебіг захворювання і більш інтенсивне розповсюдження, пов'язане, в тому числі із циркуляцією нових штамів коронавірусу. "Британський" штам зареєстрований в понад 50 країнах світу, "південноафриканський" — у понад 20 країнах. Практично в 21 регіоні зараз уже доведена циркуляція "британського" штаму, і в одному регіоні — у Полтавській області, вже виявлено "південноафриканський" штам. Тобто, ми можемо сказати, що штами поширюються, це цілком природно", – зазначив він.

Водночас експерт вважає, що Україна уже пройшла пік захворюваності. За даними, які щодня отримує ЦГЗ, нині у країні спостерігається зниження кількості випадків хвороби.

"Україна пройшла пік захворюваності, це ми можемо відповідально заявити на підставі аналізу тих даних, які ми отримуємо щодня. Зараз ми спостерігаємо спад захворюваності. Дві області – Івано-Франківська та Закарпатська, вже вийшли з "червоної" зони, натомість “червоні” зони більш змістилися до сходу України. Відсьогодні Полтавська область в червоній зоні, а також Харківська, Запорізька, але на західній Україні вже спостерігається зменшення захворюваності", – зазначив Роман Родина.

Він також повідомив, що період формування антитіл не залежить від штаму, а концентрація антитіл може залежати від тяжкості хвороби.

"Єдиним способом зупинити поширення епідемії - є дотримання елементарних протиепідемічних заходів і масочного режиму", – зазначив Родина.

Що відомо

  • Станом на 15 квітня в Україні зареєстровано 16 427 нових випадків захворювання на COVID-19. Одужало 11 148 осіб. Загалом в Україні кількість інфікованих від початку пандемії сягнула 1 887 338 осіб. 38 225 пацієнтів померли, 1 442 618 – одужали.
  • 14 квітня Міністерство охорони здоров’я оновило розподіл карантинних зон в Україні. Відповідно до нього, у "червоній зоні" перебувають 11 областей та Київ.
  • В Україні кількість ліжок із киснем для пацієнтів з COVID-19 досягла свого максимуму. Наразі зайнято вже понад 47 тисяч ліжок з 67 тисяч.
  • 65% українців підтримують введення жорстких карантинних обмежень у разі збільшення захворюваності на COVID-19
  • 7 квітня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні поки не планують вводити тотальний карантин.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок