Рівнерада вирішила фінансово підтримати приватні дитсадки. Що це означає

Рівнерада вирішила фінансово підтримати приватні дитсадки. Що це означає

Рівнерада вирішила фінансово підтримати приватні дитсадки. Що це означає pixabay.com / FreeLoona

Рівненська міська рада 15 квітня затвердила порядок компенсації частини вартості виховання дошкільнят у приватних садочках. Ліцензовані заклади освіти з 1 вересня зможуть отримувати кошти за утримання дітей, яким не вистачило місця в комунальних садках.

Проєкт про затвердження порядку забезпечення дошкільної освіти у Рівненській територіальній громаді та компенсації частини вартості виховання у приватних садочках на сесії Рівнеради підтримав 41 депутат.

Заступниця начальника міського управління освіти Катерина Сичик під час розгляду питання зазначила, що вивчали досвід Львова, Києва, Вінниці. Згідно з документом, право на компенсацію мають батьки тих дітей, які виховуються саме в приватних закладах, що мають ліцензію. Центри розвитку для діток такого права не матимуть.

"Окрім того, такий заклад має бути зареєстрований в міській тергромаді, мати відповідну базу, педагогічне забезпечення. Має працювати упродовж 10,5 годин, мати триразове харчування", – роз'яснила вимоги до самих закладів посадовиця.

Вона зауважила, що питання компенсації стосується лише тих дітей, які перебувають в електронній черзі і яких місто не може забезпечити місцем у комунальному садочку. Якщо ж батьки вирішать виховувати дитину у приватному закладі, а в комунальному для них місце є, то компенсація не передбачена.

Голова бюджетної комісії Павло Алексєвич каже, що отримували чимало звернень від мешканців громади й керівників садків, які поки ще не мають ліцензій. Відтак, до положення внесли доповнення і не виключають, що воно далі змінюватиметься.

"Потрібно управлінню освіти протягом трьох тижнів зібрати робочу нараду, щоб заслухати зміни, пропозиції, бо деякі – здраві, деякі – були суперечливі. Тому ми, можливо, ще внесемо доповнення, тому що з вересня воно якби буде працювати, в нас ще буде час його доопрацювати згідно всіх побажань", – сказав Павло Алексєвич.

Депутат Микола Бляниш запропонував внести у положення правки юридичного та економічного змісту. А також попросив мера дати протокольне доручення, щоб на бюджетну комісію подавали розрахунок витрат і механізм фінансування ще до укладення договору з закладом. Міський голова таке доручення дав.

"Пояснювальна записка до цього рішення не містить жодної цифри. Зрозуміти, скільки це нам буде коштувати – наразі, очевидно, важко. Це треба запускати, але коли вже буде запущений процес, спробувати підрахувати, скільки з бюджету нам доведеться платити", – пояснив Микола Бляшин.

Формулу розрахунку компенсацій, яку подало управління освіти, на бюджетній комісії змінили. Спершу туди включили заробітну плату, нарахування на зарплату, комунпослуги та відшкодування 40% вартості харчування. За словами заступника начальника управління освіти Василя Харковця, з цієї формули вивели відшкодування за харчування та комунпослуги.

"Відшкодування будуть менші. Але є відповідна кількість днів і по списковому складу може бути одна кількість, але буде фактично по кількості відвідуваних днів тою дитиною, яка буде відвідувати даний навчальний заклад і по цьому буде робитися відповідний обрахунок", – зауважив Василь Харковець.

Депутати Рівнеради не підтримали інші дві пропозиції Миколи Бляшина. Вони б передбачали місцеву реєстрацію та сплату у бюджет рівненської громади податків приватним садочком упродовж дії договору. А також, щоб такий суб'єкт господарювання не мав боргів по зарплаті та сплаті податків.

Депутат Святослав Клічук назвав нелогічним те, що компенсація не передбачена на дітей, які вже відвідують приватні заклади. Відтак, припустив, що вони знову ставатимуть у чергу, не отримуватимуть місця у комунальному закладі й вертатимуться у приватний.

Що відомо

  • 4 березня бюджетна комісія Рівнеради підтримала рішення про часткову компенсацію витрат батькам, чиї діти відвідують приватні дитячі садочки через відсутність місця для них у муніципальних дитсадках.
  • У проєкті рішення освітяни просили виділити цього року майже 3 мільйони 900 тисяч гривень. Запланована у міському бюджеті сума витрат на одного дошкільняти 32 тисячі гривень на рік, відтак, йшлося про 120 місць.
  • За даними управління освіти, у Рівному в черзі на влаштування у дошкільні заклади є 580 дітей віком від 3 до 7 років. Окрім розвантаження комунальних садочків, хочуть також створити умови для відкриття приватних.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди