IBU не відновить права Союзу біатлоністів Росії на сезон 2021/22. Коли це відбудеться і за яких умов

IBU не відновить права Союзу біатлоністів Росії на сезон 2021/22. Коли це відбудеться і за яких умов

IBU не відновить права Союзу біатлоністів Росії на сезон 2021/22. Коли це відбудеться і за яких умов AP

Раніше грудня 2022-го членство російської організації відновлено не буде.

Міжнародний союз біатлоністів (IBU) провів робочу зустріч із представниками Союзу біатлоністів Росії (СБР), у якій повідомив, що їх членство в організації не буде поновлене до грудня 2022 року.

Робоча зустріч між організаціями стала першою з моменту рішення Спортивного арбітражного суду (CAS) в грудні 2020-го, згідно якого Росію дискваліфікували від міжнародного спорту на 2 роки.

Читайте також: Росію дискваліфікували від міжнародного спорту на два роки: що саме заборонено

Під час зустрічі робоча група повідомила СБР, що її повноцінне членство в організації не відновлять раніше 16 грудня 2022 року. Саме до того періоду триватиме термін дискваліфікації, встановлений CAS.

Крім того, в IBU повідомили, що членство Союзу біатлоністів Росії може бути відновлене лише тоді, коли Російська національна антидопінгова організація (РУСАДА) відновить статус відповідності, який було втрачено після розгляду справи Всесвітнім антидопінговим агентством (WADA).

Робоча група IBU була створена в грудні 2018-го. Вона повинна відслідковувати виконання російською стороною 12 умов відновлення повноправного членства, одним із яких є відшкодування збитків, пов'язаних із розслідуваннями по справі допінгу, а також судовими слуханнями.

У якому статусі перебуває зараз СБР?

  • В грудні 2017-го Союз біатлоністів Росії отримав статус тимчасового члена організації.
  • Чинний статус СБР не дає право голосу організації на Конгресі IBU.
  • Російські біатлоністи мають право виступати під своїм прапором на етапах Кубка IBU. Однак на чемпіонатах світу вони можуть виступати лише під назвою "Союз біатлоністів Росії" і з використанням емблеми організації.

Допінг-скандали збірної Росії з біатлону

  • На початку січня 2015-го російський біатлоніст Алєксандр Логінов визнав вину у вживанні допінгу;
  • В листопаді 2015-го IBU оштрафувала Союз біатлоністів Росії на 100 тисяч євро через порушення допінгових правил. Крім Алєксандра Логінова, Росію покарали через позитивні допінг-проби у двох біатлоністок - Єкатеріни Юрлової та Іріни Старих;
  • В 2018 році двох колишніх лідерів збірної Росії з біатлону - Антона Шипуліна та Євгенія Устюгова - також спіймали на вживанні допінгу;
  • На початку січня 2021-го в російському Ханти-Мансійську масово знялися з участі в місцевому турнірі 33 юніори після того, як на змагання прибули допінг-офіцери.
Категорії
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт