8 тисяч для бізнесу. Експерт розповів, скільки підприємців мають отримати допомогу

8 тисяч для бізнесу. Експерт розповів, скільки підприємців мають отримати допомогу

Ексклюзивно
8 тисяч для бізнесу. Експерт розповів, скільки підприємців мають отримати допомогу

Голова Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь в ефірі Українського радіо розповів, чому у 2020 році лише 40% підприємців звернулися по фінансову компенсацію від держави та які наслідки для бізнесу матимуть карантинні обмеження.

Скільки підприємців мають отримати допомогу

Руслан Соболь наголосив, що надання фіндопомоги від держави підприємцям, які постраждали від карантинних обмежень, має бути безумовним.

"За 2020 рік близько 40% ФОПів звернулися із заявою про надання допомоги. У підприємців мотивація одна – працювати і створювати додану вартість товарів і послуг. У них немає мотивації отримати 8 тисяч гривень. Допомога від держави має бути безумовною. Майже усі господарські суб’єкти, які зареєстровані в податковій базі як платники податків мають розрахунковий рахунок у банку. Тому для податкової усі господарські суб’єкти видні і зрозумілі. Постраждають усі без винятку: хтось пізніше, хтось раніше. Тому допомога має бути безумовною без будь-яких звернень у територіальні органи влади", – підкреслив фахівець.

На його думку, те, що лише 40% підприємців наразі подали заявки свідчить, що бізнес шукає способи продовжувати працювати навіть під час карантину

"Підприємці намагаються знаходити моделі взаємодії в умовах обмежень. Саме тому у 2020 році по допомогу від держави звернулося лише 40% ФОПів. 60% шукають і знаходять нові моделі взаємодії з клієнтами. Звісно це усе відбуватиметься на платформі інтернету. Разом з тим, розмір споживчого кошика зменшиться. Тому наслідки карантинних обмежень будуть доволі серйозними як в економіці, так і на ринку праці", – зауважив Соболь.

Як отримати компенсацію

За словами експерта, існує чітка процедура подачі заявки на отримання компенсації від держави.

"Закон говорить, що на одноразову компенсацію можуть розраховувати суб’єкти підприємницької діяльності, які по класифікатору потрапляють під обмеження або співробітники, які втратили роботу. Заяву можна подати через портал "Дія" або через місцеві центри зайнятості. Обов’язково вимагається підтвердження втраченої роботи, якщо ми говоримо про найманих працівників. В законі є вичерпний перелік кведів, які потрапляють під обмеження. Вони автоматично мають право брати участь в компенсаційній програмі 8 тисяч гривень", – пояснив Роман Соболь.

Він додав, що до програми компенсації підприємцям можуть бути залучені також і місцеві бюджети.

"Крім державної підтримки підприємців є ще ініціатива участі місцевих бюджетів. За законом децентралізації, близько 50% податкової маси залишається на місцях. Тому місцеві бюджети також мають брати участь у компенсації. Для цього має бути прийняте відповідне розпорядження на рівні місцевих рад. Проте механізм взаємодії з місцевими бюджетами поки що не відпрацьований", – зауважив Соболь.

Що відомо

  • Верховна рада схвалила законопроєкти президента Володимира Зеленського №4429 про соцпідтримку застрахованих осіб у зв'язку і №4430 про внесення змін до Податкового кодексу у зв'язку з карантинними обмеженнями через COVID-19.
  • З 14 грудня по 31 грудня ФОПи та наймані працівники (застраховані особи) могли подавати заявки на отримання одноразової допомоги у 8 тисяч гривень допомоги від держави у рамках програми підтримки підприємців через карантин.
  • Загальний обсяг наданої одноразової матеріальної допомоги, призначеної у грудні 2020 становив 3,85 млрд гривень, з яких наймані працівники отримали 1,85 млрд грн, фізичні особи – підприємці – 2 млрд гривень.
  • Аналітики системи з бізнес-розвідки YouControl підрахували, що у 2020 році розпочали свою роботу понад 247,5 тисяч ФОПів. Це лише на 5% менше, ніж у 2019-му, коли їх відкрилося майже 261,7 тисяч.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди