"Основна проблема - забезпечення киснем". Скадовська лікарня на Херсонщині очікує кріоциліндр

"Основна проблема - забезпечення киснем". Скадовська лікарня на Херсонщині очікує кріоциліндр

"Основна проблема - забезпечення киснем". Скадовська лікарня на Херсонщині очікує кріоциліндр Суспільне Херсон

Працюють цілодобово, не зважаючи на зміни, та шукають кисень в Херсонській області та за її межами. У такому режимі останній тиждень функціонує Скадовська центральна міська лікарня. Про це Суспільному розповів головний лікар Костянтин Руденко.

"Ми - один із 10 закладів охорони здоров’я Херсонської області, який ще минулого року був визначений як базовий заклад з надання допомоги хворим на COVID-19. На сьогодні за наказом Департаменту здоров’я Херсонської області у нас перепрофільовано 141 ліжко під лікування таких хворих. З них 73 ліжка забезпечені центральною подачею кисню хворому з кисневого балону і 36 – це забезпечення за рахунок кисневих концентраторів", - говорить Костянтин Руденко.

Як розказав головний лікар, щодня у лікарні в середньому десь до пів сотні хворих на коронавірус. З них майже половина – тяжкі пацієнти, які потребують кисневої підтримки.

"Основна проблема на сьогодні - це забезпечення киснем. Найближчий тиждень я очікую поставку кисневої станції, за яку ми вже розрахувалися, яка буде забезпечувати практично повністю потреби нашої лікарні з тими витратами, які у нас є", - каже Руденко.

Враховуючи, що Скадовська лікарня є базовою, минулого року були надані державою цільові бюджетні гроші для забезпечення киснем. Тепер тут буде встановлено кріоциліндр, місце під обладнання вже підготували, говорить головний лікар.

"Додатково у цей проєкт включено кріоцилідр. Він буде розрахований на 2 тонни рідкого кисню, який буде забезпечувати інфекційне відділення і у разі форсмажорних обставин по кисню, він зможе забезпечувати потреби всієї лікарні".

"Основна проблема - забезпечення киснем". Скадовська лікарня на Херсонщині очікує кріоциліндрСуспільне Херсон

Сергій Шарий працює з пацієнтами, які хворіють на Covid-19, з 2020 року. Говорить, що за цей час перехворів і сам, та зараз найбільше хвилюється за батька.

"У мене дуже хворий батько, у нього супутня патологія і я все боюсь, щоб він не підхопив коронавірус, бо наслідки можуть бути фатальними. Я все це бачу, наскільки важко протікає це захворювання. Виліковуються і 80-річні, а помирають і 50-річні. У кого який організм", - каже Шарий.

"Основна проблема - забезпечення киснем". Скадовська лікарня на Херсонщині очікує кріоциліндрСуспільне Херсон

Чоловік говорить, що окрім протоколу, важливим є і індивідуальний підхід до пацієнта.

"Я мрію, щоб це все вже закінчилося. Я не уявляю, які катастрофічні наслідки принесе ця пандемія, ми втрачаємо і лікарів. Я не уявляю, що буде, плюс призначення антибіотиків через рік, через два нам, може, і не буде чим лікувати, бо буде резистенція".

Олена Єрмакова, старша медична сестра інфекційного відділення говорить – зараз пацієнти звертаються переважно у важкому стані:

"Зараз гірше, почалося минулого року, я найперша була у районі у мобільній бригаді, роботи було багато, але не було таких тяжких, а зараз дуже тяжкі хворі і працювати важко, важче і важче", - розказала Єрмакова.

Міський голова Скадовська Олександр Яковлєв говорить, що через велику кількість важких хворих кисень доводиться шукати в інших містах.

"Основна проблема - забезпечення киснем". Скадовська лікарня на Херсонщині очікує кріоциліндрСуспільне Херсон

"Кілька тижнів у зв’язку з різким зростанням кількості хворих виросло споживання кисню тому, що один хворий споживає 5-6 балонів на добу. Відповідно ці проблеми виникли по всій країні, до мене звернувся головний лікар і ми з першим заступником вийшли на виробників кисню у Дніпрі, які нам через свої представництва у Каховці дали дані і уже було кілька відправок машин за киснем і до Каховки їздили, і до Каланчака. Сподіваюсь, що коли поставлять кисневу станцію, ситуація стабілізується", - розказав Олександр Яковлєв.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди