Intel представили штучний інтелект для боротьби з токсичністю в аудіочатах

Intel представили штучний інтелект для боротьби з токсичністю в аудіочатах

Intel представили штучний інтелект для боротьби з токсичністю в аудіочатах

8 квітня ЗМІ та користувачі інтернету звернули увагу на презентацію Intel з конференції GDC 2021, яка відбулася в онлайн-форматі 18 березня. Компанія розповіла про те, як за допомогою нових технологій допомогти користувачам онлайн-ігор, і в одному з блоків показала власну розробку – сервіс Bleep.

Bleep – це платформа на базі штучного інтелекту для модерації аудіочатів, яка повинна в режимі реального часу відстежувати, розпізнавати та цензурувати образливі фрази від гравців, перш ніж їх почує користувач сервісу. Intel працювала над технологією понад два роки спільно з компанією Spirit AI.

Однак дивним людям здався не сам факт існування такого сервісу, а його меню з безліччю опцій. Крім того, незрозуміло, наскільки суворим буде фільтр в цілому, і на яких пристроях буде працювати Bleep і чи там дозволять налаштовувати окремі категорії "токсичних" висловлювань на власний смак.

На презентації показали інтерфейс бета-версії з декількома повзунками: можна регулювати рівні бодішеймінга, агресії, ненависті до ЛГБТ, мізогінії, расизму, ксенофобії та "білого націоналізму".

Intel представили штучний інтелект для боротьби з токсичністю в аудіочатах

Для кожної підгрупи можна вказати, скільки потрібно цензурувати: усе, що фільтр віднесе до таких висловлювань, більшу частину таких виразів – або тільки невелику її частину. Але невідомо з яким сигналом працює система: з вхідним (те, що чує гравець) або вихідними (те, що гравець говорить).

У виданнях Kotaku (ігрова індустрія) і The Verge (технологія) помітили, що в основі проєкту лежить блага ідея: зробити ігровий досвід користувачів більш приємним і безпечним, адже наразі на образи потрібно скаржитися, вже почувши їх в чаті. Але в результаті вийшов сервіс, де гравець фактично схвалює якусь кількість расизму, змінюючи повзунки від "Не чути нічого" – до "Чути більшу частину" і "Чути все".

В Intel говорять, що Bleep вже увійшов у фазу бета-тестування, а повноцінний запуск сервісу відбудеться до кінця 2021 року.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше