Мистецький арсенал запрошує на 3D-тур виставкою білоруських художників

Мистецький арсенал запрошує на 3D-тур виставкою білоруських художників

Мистецький арсенал запрошує на 3D-тур виставкою білоруських художників Мистецький арсенал

Роботи білоруських художників і художниць в експозиції виставки "Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив" тепер можна роздивитися онлайн та безкоштовно, відвідавши 3D-тур виставкою.

Наразі віртуальний тур містить аудіогід українською мовою, що розповідає про виставку через десять термінів глосарію цього проєкту, а також через окремі художні роботи. Аудіогід начитав бренд-войс Мистецького арсеналу, відомий теле- і радіожурналіст Вадим Карп'як.

Незабаром глядачам та глядачкам 3D-туру будуть доступні до перегляду відеороботи, представлені на виставці, відеофіксація інсталяцій та кураторський опис мистецьких робіт.

Віртуальний тур виставкою англійською та білоруською мовами готується до публікації для іноземної громадськості — білорусів та білорусок, які не мають змоги відвідати виставку офлайн.

Виставка "Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність спротив" мала відкритися для відвідувачів у День Волі в Білорусі, 25 березня. Однак, через посилення карантинних обмежень презентацію подію перенесли в онлайн.

Що відомо

Виставка "Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив" є зрізом сучасного білоруського мистецтва, яке створює та проявляє актуальні форми взаємодії, опору, колективності й майбутнього, яке практикується вже сьогодні — кожний день.

"Була ідея зробити виставку, яка була б проявом солідарності щодо учасників білоруського протесту. А також подивитися, що є сьогодні революційні рухи, як вони проявляються в Білорусі, як вони співзвучні нам, — в ефірі Радіо Культура розповіла заступниця директора "Мистецького Арсеналу" Юлія Ваганова.

За її словами, було важливим, щоби ця виставка була і про білорусів — мистецтво яких насправді не так часто презентується в Україні, і про нас самих:

"Для того, щоб ми подивилися наскільки ці протести близькі, що змінилося або ні. І що з часів Майдану ми згадуємо та аналізуємо зараз, коли минуло вже майже 8 років. Ідея була подивитися, як розвивається процес, які жести використовують автори своїх творів, в чому відмінності та особливості".

Співкураторами проєкту стали 6 білоруських митців і дослідників: Алєксєй Борісьонок, Андрей Дурейка, Марина Напрушкіна, Максім Тимінько, Антаніна Стєбур, Сєргєй Шабохін

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше