У Рівному шукають гроші на садок-довгобуд. Що відбувається із об'єктом

У Рівному шукають гроші на садок-довгобуд. Що відбувається із об'єктом

У Рівному шукають гроші на садок-довгобуд. Що відбувається із об'єктом Суспільне Рівне

Представники ініціативної групи батьків та голова Рівненської ОДА вимагають у міської влади Рівного надати гарантії співфінансування будівництва дитячого садочка на вулиці Коновальця. 14-го квітня на засідання ДФРР мають розглянути питання виділення 60 мільйонів гривень на добудову.

Добудова стане можливою за умови співфінансування з міського бюджету у розмірі 33-х мільйонів. Схвильовані тим, що часу залишилося небагато, представниці ініціативної групи зустрілися 9 квітня з представниками міської та обласної влади.

Передісторія

Будівельні роботи на Коновальця, 16 у Рівному стартували у червні 2019-го. Тоді техніка розпочала розчищати територію. А вже через три місяці роботи призупинили через відсутність фінансування.

У Рівному шукають гроші на садок-довгобуд. Що відбувається із об'єктомКадр О.Бухала

Садочок – власність Рівнеради. Для залучення коштів із Державного фонду регіонального розвитку, повноваження замовника будівництва у тому ж 2019-му міські депутати передали Департаменту з питань будівництва та архітектури обласної державної адміністрації. А Рівнерада взяла на себе зобов'язання співфінансувати об'єкт.

Що із об'єктом станом на квітень 2021-го

Будівельні роботи знову відновили у 2020-му. Тоді дитсадок на Коновальця повністю розібрали, аби звести нову будівлю. І замість проєкту реконструкції на 133 мільйони гривень там почали втілювати проєкт нового будівництва за 148 мільйонів.

У Рівному шукають гроші на садок-довгобуд. Що відбувається із об'єктомСуспільне Рівне

"У зв'язку з тим, що не були враховані елементи по інклюзивності та інших змінах державно-будівельних норм, вона відкоригувалася в липні 2020 на суму 148 мільйонів 647 тисяч гривень. По роботах підрядник іде з випередженням графіку. Вони будують за свої гроші, орієнтовно на 20 мільйонів вони виконали безоплатно будівельних робіт. ", - каже в.о. директора департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА Андрій Ярусевич.

Наразі будівельні роботи виконані на 21%, каже очільник будівельного департаменту. Станом на сьогодні об'єкт профінансований на суму в розмірі 48 мільйонів гривень. В цьому році на добудову дитсадка від Державного фонду регіонального розвитку може надійти ще 60. За умови, якщо з міського бюджету на ці роботи виділять 33 мільйони.

Позиція ініціативної групи батьків

Розглянути це питання ДФРР має 14-го квітня, і до цього часу від міста мають надійти гарантії на співфінансування. Схвильовані тим, що часу залишилося не багато, представниці ініціативної групи, які лобіюють будівництво садочка, зустрілися 9 квітня з представниками міської та обласної влади.

У Рівному шукають гроші на садок-довгобуд. Що відбувається із об'єктомСуспільне Рівне

"П'ятий рік поспіль ми лобіюємо питання добудови. Садочок дуже потрібний, тому що там садочок був передбачений ще тридцять років тому при розбудові мікрорайону Північний. За тридцять років там набудувалося новодубов, збільшився приріст населення", - каже представниця ініціативної групи Марія Горуна.

Позиція влади. Дві позиції

Мер Рівного заявляє про нерозуміння того, звідки взялась інша сума, якщо раніше йшлось про вчетверо меншу.

У Рівному шукають гроші на садок-довгобуд. Що відбувається із об'єктомСуспільне Рівне

"На сесії міської ради 11 лютого була пропозиція щодо співфінансування садочку, де було нам гарантовано, що у разі співфінансування містом у сумі 7 мільйонів гривень буде знято всіляке питання щодо подальшого співфінансування. Адже 7 мільйонів гривень буде цілком достатньо, щоб залучити кошти від ДФРР і завершити об'єкт в цьому році. Ми всі дружно це питання підтримали і проголосували, і тут раптом до нас почали надходити листи, де вимагається співфінансування в розмірі 33 мільйонів гривень. Я виключно за те, щоб у нашому місті розвивалися садочки і інші інфраструктурні об'єкти, в тому числі і стадіон, котрий так само є довгобудом", - каже міський голова Рівного Олександр Третяк.

Загалом, зі слів Олександра Третяка, з початку відновлення робіт на будівництво садочка на Коновальця з міського бюджету вже було виділено 18 мільйонів гривень.

У Рівному шукають гроші на садок-довгобуд. Що відбувається із об'єктомСуспільне Рівне

Голова ОДА коментує тему так:

"Для міста Рівного 7 мільйонів гривень, виділених в цьому році, в абсолютних цифрах для бюджету – це одиниці у відсотках. І ми говоримо про те, що місто не готове дофінансовувати? Я вважаю, що стадіон і садочок – важливі для міста. Давайте сконцентруємося на тому, що важливе в першу чергу. Якщо у нас є діти, не забезпечені місцями, то знайдемо можливість. Ця можливість є сьогодні – це добудувати садочок в 2021-му році, і щоб 211 дітей пішли в садочок. Якщо ми цю можливість разом з вами не знаходимо, то ми ризикуємо, що підніметься ціна з роками і не закінчення об'єкту", - каже Віталій Коваль.

Допомога депутата і гарантії

Під час зустрічі очільників міста і області з батьками був присутній народний депутат від Рівного Олександр Ковальчук.

У Рівному шукають гроші на садок-довгобуд. Що відбувається із об'єктомСуспільне Рівне

Він пообіцяв залучити ще 8 мільйонів гривень з Міністерства соціальної політики. Відтак, з міського бюджету залишиться виділити 25.

Надати гарантійний лист щодо співфінансування дитячого садка Олександр Третяк не проти. Проте міський голова чекає на крок у відповідь від голови Рівненської ОДА.

"Ми можемо, не обов'язково скликати сесію міської ради, ще один гарантійний лист написати. Але, Віталій Станіславович, я повторюю: мені потрібні гарантійні зобов'язання по стадіону. Якщо садочок очікують десятки, сотні мамусь, татусів, дітей, то стадіон очікують десятки тисяч вболівальників у нашому місті", - каже Олександр Третяк.

У підсумку, присутні на зустрічі таки домовилися підготувати гарантійний лист щодо співфінансування добудови садочка на Коновальця. Документ, однак, має підписати не одноосібно мер, а і голови усіх фракцій Рівнеради.

У Рівному шукають гроші на садок-довгобуд. Що відбувається із об'єктомОДА

Рівненська ОДА оприлюднила проєкт дитсадка у вигляді бджолиних сот

Нагадаємо, будівництво дитсадка на Коновальця обласна влада вказує як об'єкт президентської програми "Велике будівництво. "

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди