«Можна роздивитися їхню міміку»: на Полтавщині прокинулися бабаки

«Можна роздивитися їхню міміку»: на Полтавщині прокинулися бабаки

«Можна роздивитися їхню міміку»: на Полтавщині прокинулися бабаки Суспільне Полтава

На Полтавщині від майже піврічної зимової сплячки прокинулися бабаки. Вони живуть біля села Більськ у Котелевській громаді. Нині шукають їжу та готуються виводити потомство, каже біолог Віктор Закалюжний. А наступного разу у сплячку заляжуть восени.

Визирають із нірок та бігають натоптаними стежками. Бабаки, що живуть на території колишнього Більського городища, прокинулися від зимової сплячки.

"1 квітня був піший похід, розвідки, перевірка маршрутів пішохідних. І в ході цього маршруту ми зустріли бабаків, вони вже вилізли зі своїх нірок. Їх уже було чималенько, вони «патрулювали» територію. Коли ми їх побачили, вони вже були доволі жвавенькі і такі, справненькі", — говорить працівниця заповідника "Більськ" Оксана Дорошенко.

Працівниця заповідника "Більськ" Оксана ДорошенкоСуспільне Полтава

Працівниця заповідника "Більськ" Оксана Дорошенко

Для бабаків звичайний час пробудження – у кінці лютого, а після цього тварини стають більш активними, каже біолог.

"Ще кількість корму їм не достатня. Будемо надіятись на те, що місцеве населення їх порошку підгодовує різними зерновими кормами", — розповідає біолог Віктор Закалюжний.

Тварини визирають із нірок, аби позувати для фотоСуспільне Полтава

Тварини визирають із нірок, аби позувати для фото

Підгодовують бабаків і туристи. Для них влаштовують піші та велоекскурсії працівники заповідника «Більськ». А тварини визирають із нірок, аби позувати для фото.

"Зазвичай їм приносять кукурудзу. Це те, що вони їдять. Тому що іншу їжу я би й не радила носити, бо в них свій раціон. І так, як в зоопарках кидають печиво і всяку людську їжу, то їм не рекомендовано", — каже працівниця заповідника "Більськ" Оксана Дорошенко.

"Основу становить у живленні в літній період злакове різнотрав'я, дикий овес, кульбаба, інша рослинність. У другій половині літа вони споживають і тваринну їжу. Зокрема, безхребетних комах із ряду прямокрилих", — повідомив біолог Віктор Закалюжний.

Біолог Віктор Закалюжний.Суспільне Полтава

Біолог Віктор Закалюжний.

Аж до осені бабаки будуть відгодовуватись та мають набрати близько кілограма ваги.

"Самиця бабака народжує у виводку від трьох до шести дитинчат. Вони сліпі, голі, розміри тіла мають до десяти сантиметрів і вага – 30-40 грамів", — додає біолог Віктор Закалюжний.

До осені бабаки будуть відгодовуватисьСуспільне Полтава

До осені бабаки будуть відгодовуватись

"Є свої переваги в тому, коли ти їх зблизька бачиш, можна роздивитися їхню міміку, їхні жести кумедні. І коли дивишся з верхівки валу, теж є свої переваги. Видно ціле таке бабакове містечко, логістику їхню видно добре", — розповідає працівниця заповідника "Більськ" Оксана Дорошенко.

Заляжуть у сплячку тварини приблизно у кінці вересня, коли похолодає.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди