В Іспанії не знайшли доказів расизму щодо гравця "Валенсії". Використали експертизу читання по губам

В Іспанії не знайшли доказів расизму щодо гравця "Валенсії". Використали експертизу читання по губам

В Іспанії не знайшли доказів расизму щодо гравця "Валенсії". Використали експертизу читання по губам EPA

Проте клуб продовжує стояти на позиції захисника.

Керівництво іспанської Прімери провело розслідування на предмет расистської образи під час матчу "Кадіс" - "Валенсія" (2:1).

Гравці "Валенсії" покинули поле на 25-й хвилині матчу проти "Кадіса", посилаючись на расистську образу захисника Мухтара Діахабі. Гравець звинуватив захисника "Кадіса" Хуана Калу у тому, що під час суперечки той використав по відношенню до нього слово "чорний".

Читайте також: Гравці "Валенсії" пішли з поля під час гри на знак протесту, але потім повернулися. Що відбулося

Ла Ліга після матчу розпочала розслідування на предмет того, чи дійсно Кала використав расистську образу по відношенню до захисника "Валенсії". За інформацією видання Cadena Cope, дисциплінарному комітету Прімери допомогла у цьому експертиза читання по губам.

Експертиза визначила, що Кала, звертаючись до Діахабі, крикнув до нього, щоб той залишив його у спокої. Однак жодних расистських слів та образ з боку гравця "Кадісу" ідентифіковано не було

Як відреагувала на розслідування "Валенсія"?

"Валенсія" підтвердила отримання результатів розслідування від Ла Ліги. Однак не погоджується із ними.

В клубі вважають, що розслідування не можна вважати повноцінним, оскільки під час нього не були досліджені всі аудіо- та відеоматеріали. "Валенсія" наголошує на тому, що продовжує притримуватися своєї позиції у цьому питанні.

"Ла Ліга надіслала нам результати свого розслідування щодо расистських образ, яких зазнав Діахабі, а також пояснила методологію, яка була використана під час нього. Згідно відео- та аудіоматеріалів, які були отримані, не можна довести наявність всіх слів, які чув Діахабі".

"Відсутність доказів не означає, що цього не було. "Валенсія" хоче наголосити, що Ла Ліга провела власне розслідування, але клуб ні в якому випадку не змінює своєї думки відносно того, що трапилося під час матчу і повністю підтримує Діахабі", - повідомили в клубі.

Расистський скандал у Прімері: хронологія подій

  • 4 квітня. Матч "Кадіс" - "Валенсія" призупинено на 25-й хвилині, гравці "Валенсії" покинули межі поля.
  • 4 квітня. "Валенсія" повідомляє про расизм з боку захисника "Кадіса". Крім того, у клубі стверджують - повернутися на поле їх змусили через погрозу технічною поразкою.
  • 5 квітня. Мухтар Діахабі звинувачує Хуана Калу у тому, що той назвав його "чорним лайном".
  • 6 квітня. Кала заперечує, що використав расистську репліку відносно Діахабі.
  • 7 квітня. Ла Ліга починає розслідування щодо расизму в матчі "Кадіс" - "Валенсія".
  • 8 квітня. Президент Ла Ліги Хав'єр Тебас, коментуючи хід розслідування, зазначив, що Кала не використовував расистську репліку, звертаючись до Діахабі.
  • 9 квітня. Розслідування не виявило расизму з боку Кали.

Що відомо

  • Расистський інцидент у матчі "Кадіс" - "Валенсія" став першим для чемпіонату Іспанії у сезоні-2020/21.
  • "Валенсія" та "Кадіс" є сусідами по турнірній таблиці Прімери після 29 турів (12-е та 13-е місця), маючи в доробку 33 та 32 очки відповідно.
  • Мухтар Діахабі виступає за "Валенсію" з 2018 року, на його рахунку 87 матчів (4 голи) у всіх турнірах.
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спортПлаванняФехтуванняСтрільбаТенісВажка атлетика