Мер Києва Віталій Кличко закликав Кабінет міністрів запровадити загальнонаціональний локдаун по всій країні у зв'язку з погіршенням ситуації з поширенням COVID-19. У свою чергу прем'єр-міністр Денис Шмигаль відповів, що уряд дослухається до порад, якщо "це не політичний піар".
Відповідну заяву Кличко зробив на брифінгу 9 квітня.
За його словами, Україна — у трійці європейських країн за кількістю хворих за добу і кількістю смертей від COVID-19. Лише з 1 квітня у країні померли 3556 людей. Водночас у Києві померли 392 хворих.
"Це за 9 днів. Така страшна динаміка розповзання вірусу. Скільки ще людей повинні захворіти, скільки померти, щоб уряд, центральна влада зрозуміли, що потрібні негайні заходи на державному рівні?", — сказав він.
Кличко заявив, що в іншому разі, ще й в умовах відсутності масового вакцинування, "на країну чекає катастрофа".
"Тому я звертаюся до уряду з проханням невідкладно розглянути питання про запровадження загальнонаціонального локдауну. Справжнього. З обмеженням пересування між регіонами країни, з контролем за дотриманням суворих правил", – наголосив Кличко.
Він також підкреслив, що багато людей не дотримуються протиепідемічних правил в умовах суворих обмежень.
Що кажуть в уряді
Натомість Денис Шмигаль відзначив, що київська влада має зосередитися на ході місцевого локдауну, оскільки столиця залишається у "червоній зоні".
"Уряд завжди дослухається до порад і закликів представників місцевої влади, ми готові до співпраці. Якщо її мета — не політичний піар. Київ має чи не найбільше ресурсів та можливостей, щоб зробити протидію поширенню інфекції та захист людей ефективними. Але якщо у міського голови Києва, який також є головою міської адміністрації, інша думка… І він вважає, що одночасно повноважень міського голови й голови КМДА йому недостатньо, аби ефективно протидіяти COVID у столиці, тоді можемо разом звернутися до Президента України з пропозицією про призначення нового очільника КМДА", — заявив прем'єр.
Що відомо
- 65% українців підтримують введення жорстких карантинних обмежень у разі збільшення захворюваності на COVID-19. Водночас це на 2% більше ніж у попередньому дослідженні.
- Станом на ранок 9 квітня столичні медики діагностували 1886 нових випадків COVID-19. Загалом від початку епідемії у Києві зареєстровано понад 172 тисячі випадків захворювання.
- Станом на ранок 9 квітня в Україні підтвердили 19 676 нових випадків інфікування COVID-19, що на 257 випадків більше, ніж за попередню добу.
- В Україні кількість ліжок із киснем для пацієнтів з COVID-19 досягла свого максимуму. Наразі зайнято вже понад 47 тисяч ліжок з 67 тисяч.
- Міністерство охорони здоров'я 5 квітня оновило розподіл карантинних зон. Так, у "червоній" зоні досі знаходяться 10 областей та Київ, а в "жовтій" — лише Херсонська.
- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про початок третьої хвилі пандемії коронавірусу в Україні.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу