В Україні набув чинності закон про "карантинні 8 тисяч". Як подати заявку

В Україні набув чинності закон про "карантинні 8 тисяч". Як подати заявку

В Україні набув чинності закон про "карантинні 8 тисяч". Як подати заявку
agronews

В Україні 9 квітня набув чинності закон 1358-IX, спрямований на підтримку застрахованих осіб під час запровадження обмежувальних заходів в окремих регіонах та містах України на тлі пандемії COVID-19.

Текст документу 8 квітня був оприлюднений виданням "Голос України".

Зокрема, закон передбачає виплату допомоги від держави у розмірі 8000 гривень фізичним особам-підприємцям та працівникам, постраждалим через запровадження карантину. Відповідно до тексту закону, також допомога може надаватися коштом місцевого бюджету у розмірі, визначеному рішенням органу місцевого самоврядування.

Підприємці та працівники мають подати заяву протягом 30 днів із дня запровадження на території відповідного регіону додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів "червоної" зони карантину.

"Застрахована особа має право звернутися із заявою про надання допомоги застрахованим особам протягом 30 днів із дня запровадження на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", – йдеться у документі.

Фінансова допомога надається відповідно до заяви ФОП чи працівника, поданої в електронній формі через портал "Дія".

У заяві про надання допомоги застрахованим особам заявниками слід зазначити:

  • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи, її дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
  • адреса реєстрації місця проживання заявника;
  • номер банківського рахунка заявника для виплати допомоги — за стандартом IBAN;
  • підтвердження відповідності застрахованої особи вимогам цього Закону;
  • надання згоди заявником на обробку персональних даних відповідно до закону.

При цьому для підприємців та працівників територій, які включили до "червоної" зони у лютому-березні 2021 року, відлік такого 30-денного терміну розпочнеться із 19 квітня 2021 року.

Також закон передбачає, що підприємці та працівники, які вже отримували одноразову матеріальну допомогу під час локдауну у січні-лютому 2021 року, можуть повторно звернутися по допомогу, якщо їхня робота призупинена через віднесення регіону до "червоної" карантинної зони.

Водночас перелік основних видів діяльності підприємств, працівники та власники яких зможуть отримати компенсацію, а також порядок виплати держдопомоги ще має розробити Кабінет міністрів.

Що відомо

  • Аналітики системи з бізнес-розвідки YouControl підрахували, що у 2020 році розпочали свою роботу понад 247,5 тисяч ФОПів. Це лише на 5% менше, ніж у 2019-му, коли їх відкрилося майже 261,7 тисяч.
  • З 14 грудня по 31 грудня ФОПи та наймані працівники (застраховані особи) могли подавати заявки на отримання одноразової допомоги у 8 тисяч гривень допомоги від держави у рамках програми підтримки підприємців через карантин.
  • Загальний обсяг наданої одноразової матеріальної допомоги, призначеної у грудні 2020 становив 3,85 млрд гривень, з яких наймані працівники отримали 1,85 млрд грн, фізичні особи – підприємці – 2 млрд гривень.
  • В Україні 27 березня набирав чинності закон, який звільняє виробників вакцин або власника реєстраційного посвідчення від цивільної відповідальності за будь-які наслідки щеплень.

Читайте також

Рік від запровадження локдауну. Що сталося з малим бізнесом

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди