Єгипетські археологи повідомили про відкриття загубленого "золотого міста"

Єгипетські археологи повідомили про відкриття загубленого "золотого міста"

Єгипетські археологи повідомили про відкриття загубленого "золотого міста"
See News

У Єгипті археологи повідомили про відкриття "золотого міста", заснованого у XIV столітті до нашої ери та схованого під шаром піску протягом трьох тисяч років.

Як пише Ahram Online, про знайдене неподалік Луксору місто повідомив єгиптолог Захі Хавасс.

"Багато закордонних місій шукали це місто, але так і не знайшли. Ми почали наші пошуки загубленого храму Тутанхамона, тому що в цьому районі були виявлені храми Хоремхеба і Ай", – розповів дослідник.

Місто було засноване за часів фараона Аменхотепа III, який правив Давнім Єгиптом у XIV столітті до нашої ери. На той час місто було найбільшим адміністративним та промисловим центром регіону.

"Відкриття цього загубленого міста є другим за значущістю археологічним відкриттям після гробниці Тутанхамона", – зазначила професорка єгиптології Університету Джона Хопкінса в Балтіморі (США) Бетсі Брайан.

За її словами, дослідження міста не тільки надасть рідкісну можливість побачити життя стародавніх єгиптян у час найбільшого розквіту імперії, але й допоможе з’ясувати відповідь на одну з найбільших загадок історії: чому фараон Ехнатон та його дружина Нефертіті вирішила переїхати до міста Ахетатон.

Розкопки почалися у вересні 2020 року, і протягом кількох тижнів, на превеликий подив команди, у всіх напрямках почали з'являтися утворення із цегли. Дослідникам вдалося знайти будівлі у хорошому стані зі вцілілими стінами і кімнатами, заповненими інструментами.

Археологічні шари перебували у надзвичайно хорошому стані, ніби залишені стародавніми мешканцями міста лише вчора. Дослідження ієрогліфічних написів на кришках від посудин для вина та велика кількість археологічних знахідок, таких як кільця, скарабеї, кольорові керамічні посудини та глиняні цеглини з печаткою картуша царя Аменхотепа III, підтвердили датування міста.

Раніше у столиці Єгипту – Каїрі відбулася церемонія урочистого транспортування 22 мумій з Єгипетського музею до нового Національного музею єгипетської цивілізації.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок