Чернігівська міськрада програла апеляцію у справі обмеження пільгового проїзду у години пік

Чернігівська міськрада програла апеляцію у справі обмеження пільгового проїзду у години пік

Доповнено
Чернігівська міськрада програла апеляцію у справі обмеження пільгового проїзду у години пік
ФОТО: Суспільне Чернігів

Чернігівська міськрада програла апеляцію у справі про обмеження пільгового проїзду у години пік. Рішення прийняв Шостий апеляційний адмінсуд Києва. Суспільному про це повідомив чернігівський правозахисник Олександр Гашпар.

Саме він у жовтні минулого року подав позов до Чернігівського окружного адмінсуду, в якому просив визнати заборону на проїзд пільговиків в години пік протиправною. Обмеження на пільговий проїзд 6 до 9 ранку та з 16 до 19-ти ввели 27 жовтня 20-го року рішенням міської комісії з надзвичайних ситуацій. У міськраді тоді це пояснювали тим, що місто потрапило у червону карантинну зону, обмеження приймали, аби не зупиняти транспорт взагалі.

5-го січня чернігівський суд визнав обмеження пільгового проїзду протиправним. Міська рада вирішила оскаржувати це рішення в апеляції.

«Апеляційну скаргу виконавчого комітету на рішення суду першої інстанції про скасування пунктів протоколів комісії з питань техногенно-екологічної безпеки було залишено без задоволення. Тобто виходить, що протягом п’яти місяців всі ці рішення, які в ранковий і вечірній час, були обмежені пільгові перевезення окремих категорій пасажирів, воно було протиправним, і з моменту 6 квітня воно вважається не чинним», – каже правозахисник Олександр Гашпар.

Начальник юридичного відділу міської ради Роман Ніколаєнко відмовився коментувати рішення апеляційної інстанції. Повідомив, що заборону на проїзд пільговиків в громадському транспорті Чернігова відмінили на минулому засіданні комісії з надзвичайних ситуацій 2 квітня.

Тоді ж прийняли рішення про роботу громадського транспорту в режимі спеціальних перевезень. Його Олександр Гашпар також вважає незаконним.

«У нас ввели спецперевезення для того, щоб обмежити права пільгових категорій на безкоштовний проїзд. В даному випадку, вони не лише обмежили права, а фактично скасували. Це рішення виконавчого комітету є незаконним і воно скасовує пільги, які надані законами України. 7 квітня ми подали позовну заяву до окружного адміністративного суду з вимогою скасувати це рішення, яке є незаконне. Водночас подана заява про забезпечення позову, в якому я прошу зупинити це рішення, як таке, що порушує права на пільговий проїзд гарантовані законом», – сказав Гашпар.

Читайте також:

В електричках Ніжин-Київ збільшили кількість вагонів

На початок