Україна здобула першу ліцензію на Олімпійські ігри-2020 в академічному веслуванні World Rowing

Хоча номімально українці могли претендувати на дві.

Збірна України з академічного веслування не мала жодної ліцензії на Олімпіаду перед стартом двох останніх кваліфікаційних змагань - європейського та світового відборів.

У європейській кваліфікації Україна була представлена у двох з чотирьох дисциплін, де розігрувалися олімпійські ліцензії. Обидва - пройшли до фіналу.

У одиночному жіночму заїзді змагалася Діана Димченко, а у чоловічій парній двійці (легкої ваги) ліцензію намагався здобути екіпаж Ігоря Хмари та Станіслава Ковальова.

Правила відбору на європейському ліцензійному турнірі гарантували для кожної країни лише одну квоту на Ігри-2020 (у разі виконання нормативу). Для того, щоб потрапити на Олімпіаду двома екіпажами - потрібно було вигравати обидва заїзди.

Правила відбору:

• ліцензії здобували: топ-3 у жіночій одиночці, топ-2 у чоловічій парній двійці
  • обмеження: 1 квота на країну (якщо виконано більше нормативів, тоді екіпаж, який фінішував вище) або дві - за умови перемог в заїздах

І хоча українські веслувальники виконали нормативи в обох заїздах - ліцензію здобула тільки один екіпаж. Ігор Хмара та Сергій Ковальов виграли змагання у чоловічій парній двійці.

Як виступили Хмара та Ковальов

Український екіпаж переміг у кваліфікаційному заїзді, напряму кваліфікувавшись до фіналу. Безпосередньо у Фіналі "А" українці боролися за ліцензію з п'ятьма іншими екіпажами.

Заїзд складався непросто для українського екіпажу. Тривалий час Хмара та Ковальов боролися за перемогу із представниками Португалії, проте змогли втримати перше місце. На фініші результат українців виявився кращим всього на одну секунду.

1. Ігор Хмара/Станіслав Ковальов (Україна) - 6:23.70
  2. Педро Фрага/Афонсо Кошта (Португалія) - 6:24.97
  3. Кірілл Бліновскіх/Максім Тєліцин (Росія) - 6:27.16

Як виступила Димченко

Діана Димченко кваліфікувалася до фіналу із третім результатом - вона виграла другий кваліфікаційний заїзд (з першої спроби не відібралася). У фіналі Димченко змогла зробити крок уперед, вона фінішувала другою.

Димченко змогла випередити представниць Сербії, Швеції, Фінляндії та Греції. Проте програла на фініші аж 11 секунд результату росіянки Анни Прахацень.

1. Анна Прахацень (Росія) - 7:30.57
  2. Діана Димченко (Україна) - 7:41.30
  3. Йована Аршич (Сербія) - 7:42.41

Зрештою, Діана Димченко, попри фініш на другому місці, не змогла завоювати олімпійську ліцензію.

• Ліцензія у чоловічій парній двійці легкої ваги - перша для України в академічному веслуванні на Олімпіаду-2020.
  • Попереду в українців буде ще одна можливість потрапити на Олімпіаду - світовий кваліфікаційний турнір з 16 по 18 травня. Там будуть розіграні ліцензії у всіх дисциплінах академічного веслування.
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спортПлаванняФехтуванняСтрільбаТенісВажка атлетика