Пекін обігнав Нью-Йорк за кількістю мільярдерів — рейтинг Forbes

Пекін обігнав Нью-Йорк за кількістю мільярдерів — рейтинг Forbes

Пекін обігнав Нью-Йорк за кількістю мільярдерів — рейтинг Forbes
AP

Журнал Forbes опублікував оновлений рейтинг найбагатших людей світу-2021, за яким Пекін (Китай) обігнав Нью-Йорк (США) за кількістю мільярдерів, які живуть у цих містах.

Forbes вважає, що таким даним посприяло швидше відновлення постпандемічної економіки Китаю у порівнянні зі США. За 2020 рік у китайській столиці додалося 33 мільярдери, а зараз в країні 100 таких осіб.

Це трохи більше, ніж у Нью-Йорка, в якому живуть 99 мільярдерів і який посідав перше місце протягом останніх семи років. Діловий журнал вважає, що Китай досяг такого результату завдяки швидкому стриманню поширення COVID-19, зростанню технологічних компаній і фондових ринків.

Читайте також: Які країни найшвидше відновляться після пандемії. Відповідає Bloomberg

Хоча у Пекіні зараз більше мільярдерів, ніж у Нью-Йорку, сукупний власний капітал мільярдерів Нью-Йорка залишається на 80 млрд доларів більше, ніж у їхніх колег в Пекіні.

Найбагатшим жителем Пекіна є Чжан Імінь — засновник програми для обміну відео TikTok і генеральний директор його материнської компанії ByteDance. Його власний капітал подвоївся до 35,6 мільярда доларів. Тим часом найбагатший житель Нью-Йорка, колишній мер Майкл Блумберґ, має статки у 59 мільярдів доларів.

За даними журналу, в Україні 7 мільярдерів.

Мільярдер кожні 17 годин

За даними Forbes, у 2020 році до цього списку в усьому світі приєдналися рекордні 493 новачки, приблизно один новий мільярдер кожні 17 годин.

Китай (де є Гонконг і Макао) додав до списку більше мільярдерів, ніж будь-яка інша країна у світі — 210 осіб. Половина нових мільярдерів Китаю зробили свої статки на виробничих або технологічних підприємствах, зокрема мільярдерка Кейт Ван заробляла свої гроші на електронних сигаретах.

Загалом у Китаї 698 мільярдерів і він наближається до США, які як і раніше лідирують з 724 мільярдерами. Індія посіла третє місце за кількістю мільярдерів — 140 осіб. У цілому стан 1 149 мільярдерів із Азіатсько-Тихоокеанського регіону становив 4,7 трильйона доларів у порівнянні з 4,4 трильйонами американських мільярдерів.

Засновник і виконавчий директор Amazon Джефф Безос четвертий рік поспіль залишається найбагатшою людиною у світі. Його статки зросли на 64 мільярди доларів до 177 мільярдів доларів у 2020 році. На другому місці — гендиректор компаній Tesla та SpaceX Ілон Маск зі статками у 151 мільярд доларів.

Читайте також: За час пандемії статки Ілона Маска зросли на 558 відсотків

Що в Європі

Німеччина знову лідирує у Європі з найбільшим числом мільярдерів у списку найбагатших людей світу Forbes 2021 року зі 136 мільярдерами, які живуть у країні. На відміну від Франції, у Німеччині рушійною силою зростання добробуту були не предмети розкоші, а недорога роздрібна торгівля.

Французький магнат предметів розкоші Бернар Арно посідає третє місце у списку найбагатших у світі зі статками у 150 мільярдів доларів.

Десять найбагатших мільярдерів Європи мають сукупні статки у 552 мільярди доларів і додали 216 мільярдів доларів до цієї цифри у період з 2020 по 2021 рік. Австрія, Чехія, Данія, Франція, Німеччина, Ірландія, Італія, Нідерланди, Норвегія, Росія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Росія, Британія мають десятки, а подекуди — понад 100 мільярдерів.

Читайте також: Чеський мільярдер загинув у горах Аляски під час екскурсії на гелікоптері

В Україні перше місце посів Рінат Ахметов (327 місце у світі) зі статками 7,6 мільярдів доларів. Далі — Віктор Пінчук з 2,5 мільярдами доларів, а третій Костянтин Жеваго, який має 2,3 мільярди доларів. За ними йдуть Ігор Коломойський, Петро Порошенко та Вадим Новинський.

Читайте також

У Лондоні проживає найбільше в світі доларових мільйонерів

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок