Які країни найшвидше відновляться після пандемії. Відповідає Bloomberg

Які країни найшвидше відновляться після пандемії. Відповідає Bloomberg

Які країни найшвидше відновляться після пандемії. Відповідає Bloomberg
Ілюстративне фото: unplash

Есперти Bloomberg вважають, що економіка США та Китаю найшвидше відновиться після пандемії COVID-19.

Згідно з повідомленням, США лідирує у списку країн через те, що надає багато нових робочих місць і має відкладені заощадження у трильйони доларів, а Китай — через успішний досвід боротьби з COVID-19 у 2020 році.

Водночас економіку Франції, Італії, Німеччини, Великої Британії та країн, що розвиваються — Бразилії, Росії та Індії, — видання назвало "такими, що відстають". Європейським країнам такий вердикт було винесено через те, що вони запроваджують нові й нові карантинні обмеження.

У Bloomberg вважають, що нині світова економіка знаходиться на шляху до свого найшвидшого зросту за більш ніж півстоліття в цьому році, однак допандемічної ситуації найближчим часом вона навряд досягне. Видання порівняло кризу коронавірусу з економічною кризою 2008 року й заявило, що у порівнянні з нею відновлення "виглядає однобоким" через те, що поширення вакцин і фінансова підтримка розрізняються в різних країнах.

Тим часом Світова організація торгівлі очікує, що торгівля зросте на 8% у 2021 році й на 4% у 2022 році. Урешті можуть знадобитися роки, аби частина світу приєдналася до США і Китаю і цілком оговталася від пандемії. За даними МВФ, до 2024 року світовий обсяг виробництва як і раніше буде на 3% нижче, ніж прогнозувалося до пандемії, при цьому найбільше постраждають країни, які залежать від туризму і послуг.

У цілому за рік Bloomberg прогнозує зростання на 6,9%, що є найшвидшим показником з 1960-х років. Багато чого залежатиме від того, як швидко країни зможуть вакцинувати своє населення.

Що відомо

  • Міжнародний валютний фонд вважає, що нерівність, обумовлена пандемією COVID-19, призведе до поляризації суспільства, зниження довіри до суспільства та протестів.
  • У США активісти вимагають скасувати орендну плату за нерухомість на період пандемії, оскільки багато американців, які втратили прибуток, ризикують опинитися на вулиці.
  • У Києві підприємці протестували проти касових апаратів та локдауну.

Читайте також

За час пандемії статки Ілона Маска зросли на 558 відсотків

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок