Влада знайшла місце для тимчасового відселення музшколи з центру Рівного

Влада знайшла місце для тимчасового відселення музшколи з центру Рівного

Ексклюзивно
Влада знайшла місце для тимчасового відселення музшколи з центру Рівного
другий корпус музшколи знаходиться позаду/google-maps

Під час ремонту другого корпусу Рівненської дитячої музичної школи №1 імені Миколи Лисенка учні займатимуться в іншому приміщенні. На пошуки тимчасової локації для навчання влада витратила понад місяць. Мерія зупинилася на будівлі на вулиці Відінська, 39. Деталі такого переселення Суспільному розповіла профільна заступниця міського голови Марина Кузмічова.

Найбільшою проблемою у пошуках тимчасового приміщення була шумова ізоляція, адже музичні класи могли б заважати сусідам.

Влада знайшла місце для тимчасового відселення музшколи з центру Рівного
будівля знаходиться поблизу "відінського кільця"/google-maps

"У цьому випадку саме це приміщення є фактично порожнім. Основні наші музичні класи будуть 4-му поверсі й лише частково на 3-му. Ми там мало кому будемо заважати. Ну і, крім того, навчальний процес відбувається з 13-14 години", – розповіла чиновниця.

Комісія у складі представників музичної школи та управління культури погодили це приміщення. На двох поверхах планують навчати 30 музичних класів, а це близько пів тисячі учнів.

Влада знайшла місце для тимчасового відселення музшколи з центру Рівного
Відінська, 39, вигляд з двору/google-maps

"Зараз іде ще походження орендної плати, і коли ми будемо знати приблизно ціну за квадратний метр, – а там близько тисячі квадратних метрів оренди, – ми будемо виносити питання на сесію і просити в депутатів про виділення коштів для оренди", – розповіла Марина Кузмічова.

Якщо ж депутати погодять це питання, власник приміщення робитиме косметичний ремонт та встановлюватиме окремі лічильники тепла, газу та електроенергії, а зі старої музшколи перевозитимуть інструменти та меблі. За словами заступниці мера Рівного, до 1 вересня учні, які раніше навчалися у другому корпусі музшколи на вулиці 16 Липня, займатимуться вже у нових умовах.

Влада знайшла місце для тимчасового відселення музшколи з центру Рівного
другому корпусу музшколи понад 100 років/google-maps

Директор закладу Олександр Приходько, який теж входить у склад комісії та оглядав запропоноване приміщення на Відінській, 39, прокоментував ідею з переїздом так:

"Якщо там зроблять нормальний ремонт, тому що воно ще не пристосоване це приміщення – це як вихід, воно влаштує нас".

Власник приміщення Олександр Люльчик Суспільному розповів, що очікує на рішення сесії міської ради щодо підписання договору оренди. Щодо орендної плати, то, за його словами, про конкретну суму наразі не йдеться, оскільки місто поки не надало жодних пропозицій. Але наголосив, що до вартості орендної плати мають бути включені витрати податку на землю та нерухоме майно, а також на заробітну плату працівникам, які обслуговують приміщення.

При цьому за власні кошти Олександр Люльчик має намір зробити ремонт, аби дітям було комфортно навчатися.

Що відомо

  • Ремонт другого корпусу Рівненської дитячої музичної школи №1 імені Миколи Лисенка на вулиці 16 Липня розпочався у жовтні 2020-го року. Його вартість, за словами заступниці міського голови Рівного Марини Кузмічової, понад 11 мільйонів гривень.
  • Згадка про корпус музшколи датується 1903 роком. У 2017-му Суспільне показувало, як просіла частина будівлі та як всередині закладу обвалюється штукатурка.
  • У 2017-му начальник управління культури пояснював, що влада повинна зважити, що робити із будівлею, адже за 14 озвучених на той час мільйонів гривень можна збудувати школу "з нуля" зі значно більшою площею, ніж має стара школа.
На початок