Мітинг у Чернігові: медпрацівники вимагають зупинити реформу протитуберкульозної служби

Мітинг у Чернігові: медпрацівники вимагають зупинити реформу протитуберкульозної служби

Мітинг у Чернігові: медпрацівники вимагають зупинити реформу протитуберкульозної служби оригінал

Близько 200 працівників обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб вийшли на акцію протесту у Чернігові. Вимагали зупинити реформу протитуберкульозної служби, закриття відділень та скорочення працівників. Це загрожує епідемією туберкульозу, каже фтизіатр Дмитро Курилов.

Скорочення працівників обласного протитуберкульозного диспансеру та закриття трьох відділень в області. Такі наслідки чекають на систему протитуберкульозних диспансерів з початком дії нової медичної системи, каже голова профспілки «Обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб».

Медичні працівники обласного протитуберкульозного диспансеру, який зараз називається обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб, та його Ніжинського відділення вийшли на акцію протесту.

За підрахунками її організаторів, на Алею Героїв у Чернігові прийшли близько 200 працівників – для цього вони взяли відпустку за свій рахунок на один день. Вимагають зупинити реформу фтизіатричної служби. Напередодні Ніжинське відділення попередили про скорочення понад 100 медичних працівників.

«Радуський з екрану сказав, що скорочення немає, - увага, люди! Скорочення медиків грандіозне. І підстави - покращення якості медичних послуг. Яке ж це покращення?», - каже дільнична медсестра Ніжинського відділення Любов Зозуля.

«Вони говорять, що в нас не достатньо обладнання, насправді це фейк. До цього у нас вистачало, до цього було все добре. А якщо це буде сімейний лікар - у них що, є обладнання?»

За планом реформи, обласний протитуберкульозний диспансер планують приєднати до обласної лікарні, каже лікар-фтизіатр та голова профспілкової організації диспансеру Дмитро Курилов.

«З’єднання веде за собою скорочення штату в 10 разів приблизно. Ця реформа не бачить фтизіатричої служби взагалі. В тих умовах, які будуть створені для роботи, ніхто не захоче працювати. Я як лікар не захочу працювати, вести 50 або 70 мультирезистентних або інших хворих туберкульозом, я не потягну фізично це».

«Нам кажуть, що ми будемо отримувати мінімальну заробітну плату, ті хто залишаться, і будемо робити за 10 за 20 чоловік, одна людина буде працювати за 10 за 20 чоловік», - розповідає молодша медсестра Євгенія Здор.

Під загрозою закриття, каже Дмитро Курилов, опинилися три відділення протитуберкульозного диспансеру в області - Прилуцьке, Ніжинське та Бахмацьке.

За словами лікаря, медична реформа передбачає переведення лікування хворих на туберкульоз на рівень первинної медицини - тобто у сімейного лікаря. А це, каже, загрожує тим, що хворі будуть лікуватись амбулаторно - вдома.

«Як ви думаєте, якщо хворий інфекційний піде і буде лікуватися вдома, чим це буде загрожувати? Це буде загрожувати тим, що епідемія буде рости і рости. І найцікавіше, що ми втратимо препарати, які розроблені в світі. Ми тільки півроку працюємо з новими препаратами, які для нас - великий крок в лікуванні туберкульозу. Їх треба контролювати, щоб хворий їх приймав, а не пропускав».

«Ми вимагаємо, щоб нашу протитуберкульозну службу фінансували за рахунок держбюджету, тому що ті кошти, які виділяє Національна служба здоров’я взагалі не вистачає ні для чого, ні для зарплати співробітникам, ні для ефективного лікування хворим», - каже лікар-фтизіатр Ірина Момот.

«Первинна мережа не готова до прийняття наших хворих, а нас може не бути. На наші запитання ніхто не може дати ніяких відповідей конкретних, тому ми вийшли сюди, щоб звернути на нам увагу», - говорить головна медична сестра Людмила Варвинець.

Працівники диспансеру не погоджуються з такими змінами. Під час мітингу зібрали підписи, які передадуть членам комісії з питань протидії ВІЛ та туберкульозу, каже голова профспілки.

«Узгодити між собою, такі нормативні акти : Державна стратегія розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню України та Закону України про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

Ніжинці зібрали 4300 підписів з усього міста проти закриття відділення протитуберкульозної служби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Центр соціально значущих хвороб працює неефективно", - представники НСЗУ

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди