Білодід та Зантарая потрапили до складу збірної України на чемпіонат Європи з дзюдо

Білодід та Зантарая потрапили до складу збірної України на чемпіонат Європи з дзюдо

Білодід та Зантарая потрапили до складу збірної України на чемпіонат Європи з дзюдо IJF

У Лісабоні виступлять 13 українських дзюдоїстів.

Збірна України з дзюдо визначилася зі складом на чемпіонат Європи, який відбудеться у Лісабоні.

До складу збірної України на змагання в Португалії потрапили 13 дзюдоїстів. Серед них - лідери української збірної - Дар'я Білодід, Георгій Зантарая, які пропустили більшість змагань у 2021 році.

Білодід заявлена до виступів у ваговій категорії до 48 кг, до якої повернулуся в 2021 році після виступів у вазі до 52 кг в 2020-му році. Саме через це лідерка збірної України пропускала попередні змагання.

Читайте також: Чому Дар'я Білодід та інші лідери збірної України з дзюдо пропустять гран-прі в Тбілісі

Водночас, до складу збірної України не потрапили двоє лідерів збірної України у вагових категоріях до 73 кг та понад 100 кг - Артем Хомула та Яків Хаммо. Обидва українці пропустять Євро з дзюдо через травми.

Склад збірної України на чемпіонат Європи з дзюдо

  • Жінки: Дарія Білодід (до 48 кг), Марія Скора (до 57 кг), Анастасія Антіпіна (до 63 кг), Єлизавета Литвиненко (до 70 кг), Анастасія Турчин (до 78 кг), Єлизавета Каланіна (понад 78 кг), Руслана Булавіна (понад 78 кг).

В активі Білодід - дві медалі збірної України в 2021 році: на Мастерсі в Досі вона стала третьою, а на гран-прі у Тель-Авіві здобула "срібло". Щодо решти спортсменок, то лише Анастасія Турчин змагалася на всіх п'яти попередніх турнірах рівня Грендслем у 2021 році, її найкращий результат - 7-е місце на турнірі в Анталії.

  • Чоловіки: Артем Лесюк (до 60 кг), Георгій Зантарая (до 66 кг), Богдан Ядов (до 66 кг), Кеджау Ньябалі (до 90 кг), Данило Гуцол (до 100 кг), Олександр Гордієнко (понад 100 кг).

Георгій Зантарая змагатиметься удруге в 2021 році. На Мастерсі в Досі він програв у першому ж раунді змагань. Повертаються до виступів Артем Лесюк, Богдан Ядов та Кеджау Ньябалі: Лесюк востаннє змагався у Ташкенті (виліт у другому раунді), Ньябалі - у Тель-Авіві (виліт у першому раунді). Ядов востаннє виступав у Мастерсі в Досі (поразка у першому раунді).

Чемпіонат Європи з дзюдо відбудеться у Лісабоні з 16 по 18 квітня.

Найкращі результати збірної України на турнірах Грендслем у 2021 році

  • 2-е місце - Дар'я Білодід (гран-прі у Тель-Авіві).
  • 3-е місце - Дар'я Білодід (Мастерс у Досі).
  • 3-е місце - Яків Хаммо (Мастерс у Досі).*
  • 4-е місце - Єлізавета Каланіна (гран-прі у Ташкенті).
  • 4-е місце - Артем Лесюк (гран-прі у Тель-Авіві).
  • 7-е місце - Єлізавета Каланіна (гран-прі у Тбілісі).
  • 7-е місце - Анастасія Турчин (гран-прі у Анталії).
  • 7-е місце - Олег Вередиба (гран-прі у Тбілісі).*

* - не потрапили до складу на чемпіонат Європи

Категорії
КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт