Екоінспекція подала до суду на асфальтні заводи на Рівненщині: що це означає

Екоінспекція подала до суду на асфальтні заводи на Рівненщині: що це означає

Екоінспекція подала до суду на асфальтні заводи на Рівненщині: що це означає

Державна екологічна інспекція Поліського округу скерувала до Рівненського окружного адміністративного суду два позови про призупинення діяльності двох асфальтних заводів. Обидва розташовані у селі Нова Любомирка Рівненського району: це "Любомирський асфальтобетонний завод" Рівненського облавтодору та "Завод шляхо-будівельних матеріалів".

Цю інформацію Суспільному підтвердив начальник управління екологічного контролю в області Сергій Пашковський. За його словами, упродовж грудня-січня працівники екоінспекції перевірили у Новій Любомирці сім підприємств. Зокрема – чотири асфальтних заводи.

У вересні 2019 року жителі села Нова Любомирка скаржилися представникам обласного департаменту екології, Держспоживслужби і Держекоінспекції на роботу місцевого вапняно-силікатного заводу. Тоді ж у селі зробили заміри якості повітря.

Представниця райвіділу ГУ Держпродспоживслужби в області Ірина Сафонова:

– Виявлені тільки проби формальдегідів. Це є невеличке таке перевищення, в одній точці в 1,06 раза, у іншій в 1,02. Але щоб зробити більш вірні заміри, потрібно передивитися документацію на викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря. І тоді ми можемо подивитися, яке підприємство може давати викиди.

Екоінспекція подала до суду на асфальтні заводи на Рівненщині: що це означає

Начальник управління екологічного контролю в області Сергій Пашковський демонструє теку зі скаргами жителів Нової Любомирки на місцеві підприємства. У листопаді минулого року інспекція отримала погодження Мінекоенерго на проведення там позапланових перевірок. До переліку включили сім підприємств, у тому числі – вапняно-силікатний та чотири асфальтних заводи.

Начальник управління екологічного контролю в області Сергій Пашковський:

– Всі 4 асфальтні заводи зараз не мають дозволів на викиди в атмосферне повітря. По двом вже підготовлені документи до суду.

– А ще по двом? (запитує журналіст)

– Матеріали в юрвідділі. Вапняно-силікатний працює з дозволами. Там теж виявлені численні порушення. Але зважаючи, що в них є дозвільні документи – їм дали припис для усунення цих порушень.

Журналісти Суспільного попросили Сергія Пашковського назвати заводи, щодо яких вже підготовлені позови до суду про призупинення діяльності.

Начальник управління екологічного контролю в області Сергій Пашковський:

– По філії "Любомирського асфальтобетонного заводу" облавтодору – це перші матеріали, направлені до суду. І ТОВ "Завод шляхо-будівельних матеріалів".

На територію "Любомирського асфальтобетонного заводу" Рівненського облавтодору охоронці журналістів не пустили, але повідомили, що зараз завод не працює.

Речник ДП "Рівненський облавтодор" Дмитро Леонтіюк:

– Там триває процес оцінки і визначення меж санітарної зони. Підготовлена проектно-кошторисна документація... Підготовлений проект, який має затвердити експертна рада, яка вже тричі переносила своє засідання. Востаннє – з 27.01 на 04.02. Після висновку буде отриманий і дозвіл на викиди.

Керівник "Заводу шляхово-будівельних матеріалів" телефоном повідомив, що це підприємство теж зараз не працює.

Директор "Заводу шляхово-будівельних матеріалів" Володимир Новак:

– Дозволи на викиди... Це вже давно договір заключений. Їх роблять. Ще роблять з минулого року. Тільки дуже довга ця процедура. Вони на виході вже, але в дійсності – на момент перевірки їх ще не було. Замовлена робота була, але ще самі дозволи не видані.

За коментарями з приводу відсутності в асфальтних заводів дозволів на викиди та можливого призупинення діяльності підприємств Суспільне також звернулося до обласного департаменту екології та Олександрійської ОТГ, до складу якої входить Нова Любомирка.

Голова Олександрійської ОТГ Микола Шустов:

– В нас зареєстрований силікатний завод і один асфальтний. Один асфальтний – в Рівному, один – в Києві. Не всі податки сплачують нам. Але питання не лише в податках. Повинно дотримуватися екологічне законодавство.

Директор департаменту екології та природних ресурсів Володимир Захарчук:

– Якщо дозвіл такий видається – підприємству дається обсяг дозволених викидів. Але за ці викиди в атмосферу підприємство сплачує екологічний податок. Жоден із цих підприємств, по яких подані позови, до нас не звертався. І так, ми видаємо такі дозволи.

Автор: Роман Свирида

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди