"Найважче з того, що я тут бачив — це смерть". Прикарпатець одужав після 70 % ураження легень

"Найважче з того, що я тут бачив — це смерть". Прикарпатець одужав після 70 % ураження легень

"Найважче з того, що я тут бачив — це смерть". Прикарпатець одужав після 70 % ураження легень
КНП ОКЛ

В обласній клінічній лікарні врятували пацієнта з 70 % ураження легень та сатурацією 60. Два місяці тому чоловіка госпіталізували з COVID-19 у відділення анестезілогії та реанімації про це повідомляє пресслужба закладу, пише Суспільне Карпати.

"Дуже страшно, коли з'являється відчуття задухи і не вистачає повітря, — говорить пан Василь. — Вижив я завдяки тому, що довірився лікарям і виконував усі їхні настанови. Це наша спільна перемога", — каже пацієнт.

Як тривав процес одужання, розповіла лікарка відділення імунології та пульмунології Маріанна Дерка.

"Спершу була СPАР-терапія в реанімаційному відділенні. Далі зі сатурацією 95 перевели пацієнта на оксигенотерапію за допомогою лицевої маски, а відтак — перейшли на носові канюлі", — каже Маріанна Дерка.

Пацієнт не вірив, що з ним таке може трапитися. Вже у лікарні зрозумів, яка небезпечна хвороба COVID-19 та якими можуть бути наслідки. Тож застерігає від нехтування настановами лікарів.

"Бачу, що хлопці ( у палаті — ред.) вже без скепсису лягають на живіт, хоча спершу сприймали ці поради з недовірою, — ділиться пан Василь. — Що казати, я й сам не міг подумати, що доведеться лежати в лікарні на животі. Раніше таке могло бути хіба на морі з метою засмаги. Треба розуміти, що ця хвороба може забрати життя буквально за два-три дні. І найважче з того, що я тут бачив, — це смерть...", — каже Василь.

Чоловік розповідає, що за час перебування найдужче йому хотілося повернутися до дружини та дітей, а найважче було те, що день народження молодшого восьмирічного сина довелося зустрічати таки в лікарні. Після тривалої боротьби чоловік повернувся до рідних. Пацієнт каже: "Радію, що бачу сонце". За це він вдячний усьому персоналу лікарні.

Сьогодні хворий продовжує лікування вдома на кисневому концентраторі.

Читайте також

Вибір редакції

На початок