У Чернігові робитимуть операції на відкритому серці: в обласній лікарні відкрили нове відділення

У Чернігові робитимуть операції на відкритому серці: в обласній лікарні відкрили нове відділення

У Чернігові робитимуть операції на відкритому серці: в обласній лікарні відкрили нове відділення оригінал

В обласній лікарні готуються до проведення операцій на відкритому серці – сьогодні там відкрили відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії. В ньому лікуватимуть хворих із інфарктом міокарда та гострим коронарним синдромом. Про це Суспільному розповів головний лікар Андрій Жиденко.

Це відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії. У палаті 8 ліжок. Замість крапельниць біля них інфозумати та монітори.

Завідувач відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії Ігор Філіппов показує як укомплектоване відділення.

«Прилад для дозованого введення ліків. Не на око сестра вводить, а все чітко фіксується. Є монітори пацієнтів - сюди виводяться дані пацієнтів. Це електрокардіограма, тиск, 8 ліжок – 8 моніторів. Інфузоматів більше, їх 12, бо буває на одного пацієнта потрібен не один, а більше. І всі ці дані зводяться і через вай-фай подаються в ординаторську».

Раніше хворих після стентування клали у реанімацію, каже завідувач відділення Ігор Філіппов. Зараз перші 2-3 дні вони проходитимуть лікування у цьому відділенні, потім - в кардіологічному.

«Ми хочемо, аби в обласній лікарні запрацювало відділення кардіохірургії і проводити операції на відкритому серці. Відсутність саме відділення інтенсивної терапії нас дещо затримувало в розвитку у цьому напрямку медичної допомоги», - каже Андрій Жиденко.

«На мільйон населення повинні проводити 800 операцій на серці і приблизно 2-2,5 тисячі хірургічних маніпуляцій - такі як коронарографія, стенографія. І другий момент - що є державні закупівлі, і прилади медичного призначення, і стенти. Пацієнту не потрібно буде їх купувати», - пояснив директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова Василь Лазоришинець.

У відділення купили апарат штучної вентиляції легень, дефібрилятор і апарат ультразвукової діагностики. Завдяки йому УЗД серця лікарі зможуть робити одразу біля ліжка хворого. Разом з апаратом ультразвукової діагностики придбали черезстравохідний датчик.

«Це другий в області. Один в другій міській лікарні і у нас. Датчик для проведення ехо серця і узд-дослідження. Він вводиться через стравохід і підводиться до серця, а там дуже маленька відстань між стравоходом і серцем, і завдяки цьому можемо отримати якісне зображення серця».

Створили відділення за гроші державного і обласного бюджетів. За словами головного лікаря Андрія Жиденка, коштувало це 6 мільйонів 800 тисяч гривень.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди