Чехія планує пом'якшити карантин та скасувати комендантську годину

Чехія планує пом'якшити карантин та скасувати комендантську годину

Чехія планує пом'якшити карантин та скасувати комендантську годину
AP

Уряд Чехії планує з 12 квітня пом'якшити жорсткі карантинні обмеження, введені через пандемію коронавірусу, та скасувати режим надзвичайного стану, який діяв в країні з початку жовтня 2020 року.

Про це заявив перший віцепрем'єр, глава МВС та голова національного штабу з подолання кризи Ян Гамачек в інтерв'ю газеті Pravo.

"Якщо нічого принципового не погіршиться, то уряд не вимагатиме продовження режиму надзвичайної ситуації (його термін закінчується 11 квітня – ред. ), і з 12 квітня будуть зняті загальні обмеження", – сказав Гамачек.

Зокрема, в країні планується скасувати комендантську годину, яка зараз діє з 21:00 до 5:00, і заборону на пересування між регіонами без зайвої необхідності. Крім того, з 12 квітня поступово почнуть відновлювати роботу школи, коледжі та виші. За умови збереження позитивної епідеміологічної тенденції до кінця квітня в Чехії планується відкрити магазини, підприємства побутових послуг, а також відновити роботу терас кафе та ресторанів.

Що відомо

  • У середині лютого уряд Чехії на вимогу губернаторів ухвалив рішення продовжити надзвичайний стан у країні до 28 лютого, а згодом зберіг його ще на 30 днів із впровадженням більш жорстких карантинних обмежень.
  • Уряд Чехії запровадив обов'язкове носіння респіраторів чи двох масок одночасно у магазинах та інших громадських місцях.
  • У січні 2021 року сотні чеських барів і ресторанів відновили роботу на знак протесту проти карантинних обмежень.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок