17-річний Ілля Ковтун - у заявці України на Євро зі спортивної гімнастики. Що про нього треба знати

17-річний Ілля Ковтун - у заявці України на Євро зі спортивної гімнастики. Що про нього треба знати

Ексклюзивно
17-річний Ілля Ковтун - у заявці України на Євро зі спортивної гімнастики. Що про нього треба знати atatv.az

Уже зараз тренер називає його "найсильнішим у складі України".

Збірна України зі спортивної гімнастики визначилася з попередньою заявкою на чемпіонат Європи-2021 - у неї потрапили шість чоловіків та чотири жінки. Поза заявкою на турнір залишився Олег Верняєв: він все ще відсторонений від змагань.

Водночас, у попередній заявці України є кілька дебютантів, серед них 17-річний Ілля Ковтун. Український гімнаст (народився у Черкасах) один з найперспективніших юніорів у світі, він здобув шість золотих медалей юніорського Євро-2020, а в 2019 році двічі підіймався на подіум на юніорському чемпіонаті світу.

На Євро-2021 Ковтун може дебютувати на турнірах такого рівня уже серед дорослих.

Наприкінці березня Ілля виступав на клубних змаганнях в Італії разом з командою здобув "золото", а сам показав найкращі результати на окремих снярядах (на паралельних брусах та коні), а також друге місце у вправах на кільцях.

На паралельних брусах Ковтун отримав оцінку 15.15 вдруге в кар'єрі його оцінили понад 15 балів.

Суспільне Спорт поспілкувалося про потрапляння Іллі Ковтуна в заявку на чемпіонат Європи та його подальші перспективи з головним тренером збірної України Генадієм Сартинським.

"Ілля - дуже сильний хлопець, один із лідерів. У нас на останньому чемпіонаті Європи Петро Пахнюк з оцінкою 14.7 [на паралельних брусах] став другим, то Ковтун в Італії отримав 15.15. У багатоборстві на чемпіонаті Києва Пахнюк набрав, здається, 84 бали, а Ковтун 87. Ілля уже стає одним із лідерів збірної", - пояснив Сартинський.

За словами тренера, Ілля Ковтун - найсильніший у команді саме у багатоборстві. І він цілком може потрапити на Олімпіаду в Пекін, хоча на той момент йому ще навіть не виповниться 18 років.

"У багатоборстві не бачу нікого сильнішого [за Ковтуна] у нашій команді, за окремими снарядами теж. Він отримує 15 на брусах, а Пахнюк, який у нас став лідером після Олега Верняєва - 14.5-14.7. Просто вам називаю оцінки, а ви самі подумайте, може чи не може Ілля [потрапити до складу на Олімпіаду-2020]. А далі побачимо. У нього найбільша база і складність на шести снарядах у сумі, а також працездатність як у молодих. Розраховую, що ці хлопці зможуть показати результат [на чемпіонаті Європи]. Якби брати на сьогоднішній день то 100% був би у команді [на Олімпіаду], що буде завтра не знаю", - заявив Сартинський.

На дебютному для себе чемпіонаті Європи Ілля Ковтун змагатиметься у багатоборстві - він боротиметься за здобуття окремої олімпійської ліцензії. Поки що в України є командна ліцензія, яка дозволяє заявити в Токіо чотирьох спортсменів.

Також українці можуть здобути одну окрему ліцензію в багатоборстві за умови хорошого виступу на чемпіонаті Європи.

Що відомо

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів