Агрофірма "Білозерський" на Херсонщині: жителі навколишніх сіл вимагають розпаювання землі

Агрофірма "Білозерський" на Херсонщині: жителі навколишніх сіл вимагають розпаювання землі

Агрофірма "Білозерський" на Херсонщині: жителі навколишніх сіл вимагають розпаювання землі Суспільне Херсон

3 квітня ще до 10-ї години ранку жителі Дніпровської сільської ради на Херсонщині почали збиратися на стадіоні біля місцевої школи. Головним питанням було розпаювання землі агрофірми радгоспу "Білозерський" між людьми. Суспільне побувало на зборах.

Конфлікт у Білозерській ТГ продовжується вже не перший день, виник він коли до статуту місцевої агрофірми радгоспу "Білозерський" депутати внесли зміни – раніше фірма була комунальним господарством Дніпровського. Кілька днів тому на загальному сході люди оголосили рішення вийти з Білозерської ТГ та висловили недовіру депутатам 3 квітня на громадські збори прийшли жителі селищ Дніпровське, Первомайське, Ромашкове та Янтарне, які входять до Дніпровської сільської ради, депутати Білозерської ТГ, працівники агрофірми.

Радгосп "Білозерський" на Херсонщині: жителі навколишніх сіл вимагають розпаювання земліСуспільне Херсон

"Люди зібралися з приводу розпаювання землі. Оскільки у нас попередні директори радгоспу не згодні були розпаювати землю, уже дійшло до того, що терпець у людей урвався. Нам потрібно це зробити у найшвидші терміни. І ось громада, працівники збираються, щоб домогтися розпаювання землі. Зараз питання про вихід з ТГ не ставиться, вже пізно, потяг пішов, закону такого немає, був час коли пропонували об’єднатися з Кизомисом, та попередній директор не схотів. Ощипок - сьогоднішній директор (прийшов рік тому) - теж міг це зробити. Але не схотів. Тепер з ТГ нас ніхто не випустить", - говорить пенсіонерка агрофірми радгоспу "Білозерський" Оксана Кобець.

За словами місцевих жителів у них в селищі відбувається рейдерський захват майна. Секретарка Білозерської ТГ Олена Козачек коментує ситуацію так:

"На території Дніпровської (попередньої ОТГ) існує два комунальних підприємства. Так як Дніпровська ОТГ приєдналася до Білозерської ТГ у вигляді Білозерської селищної ради, Білозерська селищна рада має зареєструватися, як засновник отих комунальних підприємств, що існували на території Дніпровської територіальної громади. На сьогодні з боку Білозерської селищної ради було кілька кроків зроблено саме для того, щоб зареєструватись як засновник замість Дніпровської сільської ради, правонаступником якої є Білозерська селищна рада. І все було б добре, якби чомусь комунальне підприємство агрофірма "Білозерський" не почала звинувачувати Білозерську селищну раду у спробах рейдерського захвату. Саме на підставі того, що Білозерська селищна рада робить так, як каже закон, тобто має зареєструватися як засновник замість Дніпровської сільської ради".

Причиною такого протистояння, за словами Олени Козачек, є фінансові проблеми на підприємстві, кредит на 17 мільйонів гривень, а також те, що прибутковість підприємства за минулий рік у сумі менша, ніж зарплата директора. Що стосується розпаювання землі – зараз немає законного механізму це зробити – говорить Олена Козачек.

Радгосп "Білозерський" на Херсонщині: жителі навколишніх сіл вимагають розпаювання земліСуспільне Херсон

Самого директора Олександра Ощипка на зборах не було. На стадіоні чергували поліцейські, за їх словами прийшло 150 людей, за словами організаторів громадських зборів зареєструвалося більше 300 осіб.

Суспільне продовжує вивчати цю тему і збирає коментарі. Більше - в наступних публікаціях.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди