У Рівному з книгарень вилучили "Історію України" з мапою без Криму

У Рівному з книгарень вилучили "Історію України" з мапою без Криму

Ексклюзивно
У Рівному з книгарень вилучили "Історію України" з мапою без Криму фото з Facebook Рівнекниги

У Рівному комунальне підприємство "Рівнекнига" вилучило з продажу підручники з історії, у яких на невеликому малюнку Україна була позначена без Криму. Про це Суспільному повідомив очільник підприємства Олександр Савчук.

Ідеться про підручники "Історія України" для учнів 9 та 10 класу, надруковані у 2017-18 роках. У "Рівнекнизі" зазначають, що вони мають позначку "Рекомендовано Міністерством освіти і науки". У книгах є умовні позначки, на які звернули увагу історики Валерій Рижков та Віталій Скальський.

"Там воно дуже маленьке, ту піктограму навіть не видно, треба через лупу розглядати. Але воно зроблене. Це добре, що наші історики звернули на це увагу. Завтра пішло б ще більше і всі вивчали б і дивились на Україну без Криму", – коментує Суспільному директор "Рівнекниги" Олександр Савчук.

Він уточнив, що книгу автора Олексія Струкевича брали із видавництва "Грамота" для того, щоб урізноманітнити асортимент.

"Оскільки це схвалено міністерством, ми взяли книги спробувати, як воно піде. Загалом взяли 10 підручників, один із них продався. І тепер ми їх всі зняли з прилавків. Тепер чекаємо, як відреагує Міністерство освіти, бо так просто це залишити не можна: якщо схвалюють щось до друку - то треба ж перевіряти", – каже Олександр Савчук.

Станом на 17:40 п'ятниці, 2 квітня, за вказаними на сайті видавництва "Грамота" номерами телефонів вдалося зв’язатися з заступником директора видавництва Валерієм Бабіним. Про випадок йому стало відомо від журналістів Суспільного.

"Можливо, вилучають, бо закінчився термін, воно видавалося вже більше п'яти років тому. У нас цих книжок давно немає, мені про це нічого не відомо", – сказав Валерій Бабін.

Він порекомендував телефонувати до головного редактора, проте, уже з понеділка.

У мережі є відео презентації автором підручника для 9 класу у березні 2017-го року.

"У підручнику представлено достатньо ілюстративного матеріалу, маємо всі потрібні історичні карти", – говорить автор у середині презентації.

У відеопрезентації, однак, жодним чином не зачіпається тема України та анексії Криму. Автор навпаки звеличує історичну спадщину держави та підкреслює мудрість українського народу. Олексій Струкевич також зазначає, що підручник "чітко відповідає програмним вимогам", що засвідчили рецензенти.

Суспільне також звернулось до Олексія Струкевича у Facebook з проханням прокоментувати цей випадок. Відповідь опублікуємо, як тільки отримаємо.

Нагадаємо, у березні міністр освіти Сергій Шкарлет заявив, що Інститут модернізації змісту освіти розпочав розроблення нового порядку конкурсного відбору підручників, основною метою якого стане розв’язання проблем якості шкільної літератури.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди