Україна все-таки здобула дві олімпійські ліцензії на чемпіонаті світу з фігурного катання AP Images

Ще за дві доведеться поборотися.

Збірна України з фігурного катання уже точно матиме представництво на Зимових Олімпійських іграх-2022 у Пекіні. За результатами чемпіонату світу українці здобули дві ліцензії - у чоловічих змаганнях та танцях на льоду.

ISU (міжнародний союз ковзанярів) опублікував перелік квот та ліцензій, які були здобуті на світовій першості та детальне пояснення щодо їх розподілення. Тобто першочергова інформація про відсутність ліцензій в України виявилася неточною.

Чому виникли неточності з розподілом ліцензій

Уся справа в нечіткому формулюванні принципу розподілення "додаткових" ліцензій, яке раніше було опубліковано на сайті ISU. Якщо коротко: за попередньою версією менше команд отримали квоти на чемпіонаті світу, але більше можна було розіграти на ліцензійному турнірі.

Та насправді для здобуття олімпійської ліцензії достатньо було вийти пройти у довільну програму чемпіонату світу - потрапити у топ-24 у чоловічому/жіночу змаганні, у топ-20 у парах чи танцях на льоду.

Для сильніших країн у фігурному катанні механіка відбору складніша, з додатковим підрахунком зароблених очок. Однак Україна претендує лише на одну квоту в кожній дисципліні, тому достатньо було подолати раунд короткої програми.

Хто здобув олімпійську ліцензію для України

Важливе уточнення: ліцензії не іменні, тому немає гарантії, що на Олімпіаду поїдуть саме ті, хто завоював квоти.

• Чоловіки: Іван Шмуратко

19-річний фігурист встановив найкращий результат для України на чемпіонаті світу за останні 10 років - фінішував 21-м. І цього все-таки виявилося достатньо для здобуття ліцензії.

Відповідно, Україна буде представлена у чоловічому фігурному катанні на сьомій Олімпіаді поспіль. Шмуратко змагався на Юніорській Олімпіаді, але ще ніколи на дорослій.

• Танці на льоду: Максим Нікітін / Олександра Назарова

Досвідчена українська пара здобула другу олімпійську ліцензію для України. Нікітін та Назарова кваліфікувалися у довільну програму з останнім 20-м результатом. Зрештою, фінішували на 20-му місці - і завдяки цьому результату відібралися на Ігри.

Саме пара Нікітін / Назарова представляли Україну на Олімпіаді-2018 - фінішували на 21-му місці. Як і в чоловічому фігурному катанні, Україна на кожних Зимових Іграх змагалася у танцях на льоду.

В яких дисциплінах Україна ще може здобути ліцензію - і де це зробити

У фігуристів залишається єдина можливість потрапити на Олімпіаду - турнір Nebelhorn Trophy в Стокгольмі (22-25 вересня).

• Жіноче фігурне катання

На чемпіонаті світу Україну представляла Анастасія Архіпова, але вона фінішувала 29-ю, не завоювала ліцензію.

На Nebelhorn Trophy буде розіграно ще 6 ліцензій - українській фігуристці (хто б це не був), потрібно буде фінішувати у топ-6.

• Пари

Українська пара Софія Голіченко / Артем Даренський була знята з чемпіонату світу буквально за кілька днів до його старту через позитивний тест на коронавірус. Відповідно, на світовій першості шансу потрапити на Олімпіаду не мала.

На Nebelhorn Trophy буде розіграно всього 3 ліцензії в парі - потрібно потрапляти на подіум.

• У 2018 році Україна на Олімпіаді була представлена у чоловічих та жіночих змаганнях, а також танцях на льоду. Пара не кваліфікувалася в Пхьончхан-2018.
  • Змагання з фігурного катання на Олімпіаді в Пекіні-2022 триватимуть з 4 по 20 лютого.
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress Start