Український інститут обрав два мистецькі проєкти для участі у міжнародних виставках

Український інститут обрав два мистецькі проєкти для участі у міжнародних виставках

Український інститут обрав два мистецькі проєкти для участі у міжнародних виставках

Український інститут обрав мистецькі проєкти, які представлять державу на міжнародних виставках за кордоном. Про це повідомляється на сайті установи.

"Виставки мистецтва є важливими майданчиками для дискусії на актуальні теми та колаборації митців, кураторів та інших фахівців артсектору з різних країн. Це потужний елемент культурної дипломатії", – зазначено у повідомленні.

Для участі у першому конкурсі надійшли 24 заявки, серед яких конкурсна комісія Інституту обрала два виставкові проєкти:

  • Тематична програма Eyes on Ukraine на міжнародному фестивалі дизайну Graphic Days у Турині у вересні 2021 року, яка складатиметься з виставки-шоукейсу актуальної української ілюстрації від клубу Pictoric, виставки зінів від молодих українських авторів, а також воркшопів і лекцій від українських ілюстраторок та ілюстраторів.
  • Проєкт "Trees of Memory: Roots and Runners" у рамках 80-х роковин трагедії Бабиного Яру. Проєкт передбачає проведення мистецько-наукової виставки у ЦСМ "Laznia" у Гданську, а публічна програма проєкту з лекцій та дискусій буде включена ддо програми фестиваллю "Solidarity of Arts" у співпраці з Європейським центром солідарності.

За повідомлленням менеджерки напряму "Візуальне мистецтво" Анастасії Євсєєвої, обрані проєкти демонструють рефлексії українських митців на глобальні виклики та дискусійні питання, враховуючи локальні особливості країн проведення – Італії та Польщі.

"Обидві виставки не лише якісно працюють з актуальними мистецькими формами та концептами, але й вибудовують платформу для діалогу, обміну ідеями та розбудови тривалих партнерських відносин між українськими та закордонними фахівцями арт-сектору", – пояснює Євсеєва.

  • Visualise — довгострокова програма Українського інституту з підтримки виставкових проєктів за кордоном. Програма надає можливості спільної розробки, дофінансування та інформаційної підтримки міжнародних виставок, що просувають мистецтво України у світі та налагоджують інституційну співпрацю.

Фото на обкладинці: з фестивалю Graphic Days минулих років / Український Інститут

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше